گشت و کنترل شبانه روزی رودخانه های حوزه استحفاظی رودسر

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۶ فروردین ۹۵ - ۱۸:۵۰

  کد خبر : 44234
  شکارچیان غیر مجاز خواب از سرشان پرید/

  گشت و کنترل شبانه روزی رودخانه های حوزه استحفاظی رودسر

  توسط مأمورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر گشت و کنترل شبانه روزی در رودخانه های حوزه استحفاظی این شهرستان انجام شد .

  واران خبر : با توجه به  رسیدن فصل مهاجرت آبزیان به رودخانه ها و در راستای حفاظت و حراست از ذخایر آبزیان دریای خزر و استفاده از ظرفیت اکولوژیکی رودخانه ها در بازسازی ذخایر شیلاتی ، مأمورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر در ایام تعطیلات نوروز ۱۳۹۵ در مأموریتهای اجرائی گشت و کنترل رودخانه های حوضه آبریز دریای خزر ضمن پایش رودخانه ها نسبت به جلوگیری از صید غیرمجاز و برخورد با متخلفین صید آبزیان پرداختند

  علی درویشی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با اعلام این خبر اذعان داشت  تاکنون ۳۷ رشته تور سالیک ، ۵ رشته دام زیر آبی و ۳ دستگاه پره صیادی از متخلفین صید کشف و ضبط نموده اند.

  وی افزود همچنین با همکاری و تعامل مناسب با همکاران شیلات در پروژه تکثیر طبیعی ماهی سفید و گروه تکثیر مستقر در حاشیه رودخانه خشکرود به منظور حفاظت از رودخانه و جلوگیری از صید غیرمجاز بعمل می آید.

  درویشی ادامه داد شهرستان رودسر دارای بیش از ۷ رشته رودخانه دائمی می باشد که به حوضه آبریز دریای خزر می ریزند و نقش بسزایی در تکثیر و بازسازی ذخایر آبزیان ایفا می نمایند و محل مهاجرت انواع ماهیان خاویاری ، ماهی آزاد ، ماهی سفید ، سس ماهی و سایر آبزیان می باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro