مسئولین مخابرات استان ما را به چشم همکار نمی نگرند/حق کارکنان توسط شرکتهای طرف قرار داد به درستی ادا نمیشود+سند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۸ اردیبهشت ۹۵ - ۱۱:۱۴

  کد خبر : 44473
  نیروهای شرکتی مخابرات گیلان در گفتگو با واران خبر:

  مسئولین مخابرات استان ما را به چشم همکار نمی نگرند/حق کارکنان توسط شرکتهای طرف قرار داد به درستی ادا نمیشود+سند

  واران خبر: کارکنان شرکتی مخابرات گیلان از جمله ی آسیب دیدگان اجرای نادرست سیاست خصوصی سازی این شرکت در سالیان …

  واران خبر: کارکنان شرکتی مخابرات گیلان از جمله ی آسیب دیدگان اجرای نادرست سیاست خصوصی سازی این شرکت در سالیان اخیـر می باشند. کارکنانی با حداقل حقوق و دستمزد و شرایط سخت کاری که به گواه تعدادی از ایشان دادرسی نیست که از این مصائب ، داد ایشان بستاند .

  چند روز پیش به درخواست تعدادی از کارکنان شرکتی مخابرات گیلان برای شنیدن مشکلات و معضلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند هم صحبت شدیم و در فضایی دوستانه و صمیمی پای درد و دل این افراد شریف و زحمت کش نشستیم

  کارگرانی که حقوق ماهیانه دریافتی شان  (به کسر مالیات و بیمه و… ) از ۸۲۰ هزارتومان تا ۱ میلیون و ۲۱ هزار تومان(با احتساب حق اولاد) می باشد و عاری از هر گونه اجرای طرح طبقه بندی شغلی بر اساس قانون کار که می بایست دستمزد گروه و طبقه شغلی دستمزد مبنا قرار گیرد

  «…. فرقی نمی کند که یک سال سابقه ی کار داشته باشید یا ۲۹سال ، حقوق همه کارگران شرکتی مخابرات گیلان ۸۲۰تومان برای مجرد ها و تا ۱میلیون و ۲۱ هزار تومان برای متاهل ها چه فرزند یک یا دو دانشجو داشته باشید چه نداشته باشید…» این سخنان یکی از کارکنان باسابقه ی مخابرات گیلان بود که با ناراحتی و استیصال ، بزرگترین نگرانی اش این بود که مبادا با تداوم این وضعیت شرمنده ی همسر و فرزندان شود.

  چندی پیش بود که بر اساس آمار های رسمی دولت هزینه یک خانواده ی شهری ایرانی ۳میلیون و ۲۰۰هزار تومان در هرماه اعلام شده به عبارتی در بهترین حالت و به صورت میانگین هر خانواده شهری برای گذران زندگی خویش باید ۳میلیون و ۲۰۰هزار تومان خرج نماید در حالی که در سال ۱۳۹۵ دستمزد کارگران مشمول قانون کار با احتساب ضریب افزایشی ۱میلیون و سیصد  الی ۱میلیون و پانصد هزار تومان تعیین گردید که تنها برای گذراندن ۱۵روز در ماه کفایت می کند . اینجاست که به ناچار باید به دنبال اخذ وام های رنگارنگ با نرخ سود بسیار بالا و بازپرداختهایی که قسمت قابل توجهی از درآمد ماهیانه را شامل می شود ، بود.

  از جمله مشکلات کارکنان شرکتی مخابرات گیلان علاوه بر درآمد حداقلی و فقدان مزایای مناسب ، وجود نوعی نگاه تبعیض آمیز مسئولین اداری مابین سایر کارکنان ( اعم از رسمی ، پیمانی و قرااردادی ) با کارکنان شرکتی است . یکی از کارمندان که نسبتاً جوان تر از سایرین بود خاطره ای را که مربوط به مراسم افطاری مخابرات گیلان برای کارمندان خویش ترتیب داده بود تعریف کرد و گفت:« …برای مراسم افطاری در ماه مبارک رمضان از کارمندان مخابرات چند شهر ستان همجوار بهمراه خانواده هایشان دعوت به عمل آمده بود که مطلع شدیم، کارمندان شرکتی جزو دعوت شدگان به مراسم افطاری نیستند!!!… پس از اعتراض واعلام ناراحتی همکاران ، کارمندان شرکتی هم به افطاری دعوت شدند ، اما نه به اتفاق خانواده هایشان….!!»

  شرح درد اشتغال این کارمندان شریف چه از بی تفاوتی مسولین مخابرات استان که آنها را به چشم همکار نمی نگرند، چه از اقدامات شرکت خصوصی که در پرداخت حقوق و مزایا با بی مهری تمام با ایشان تا می کند و چه از بلاتکلیفی و برزخی که در خصوص بسیاری از تسهیلات اداری و رفاهی که تا حدودی برای سایر کارمندان وجود دارد و برای کارمندان شرکتی موجود نیست، این پارادوکس را به وجود می آورد که آیا بالاخره کارمندان شرکتی کارمند مخابرات هستند یا نه!؟

  شرکت پیمانکاری که بر اساس قرار داد منعقده با شرکت مخابرات استاان گیلان موظف به بکارگیری ۸۰۰نفر نیروی انسانی در مقابل دریافت مبلغ  ۱میلیاردو پانصد و شش میلیون و ۴۶۰ هزار و چهل و پنج تومان  در هر ماه می باشد . به این معنی است که شرکت مخابرات استان گیلان برای هر نفر از کارمندان مبلغ ۱ میلیون و ۸۸۲هزارتومان دستمزد به شرکت پیمانکار پرداخت می نماید . در حالی که در قرار داد کار موقتی که شرکت پیمانکار با کارمندان متاهل خود منعقد نموده است ، جمع کل مبالغ حکم مبلغ ۱میلیون و ۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان  می باشد .

  New Doc 76_1

  برای دیدن مدارک در سایز اصلی بر روی آن کلیک کنید

  شرایط برای کارمندان شرکتی مخابرات همچون دیگر کارکنان شرکتی در سایر ادارات و نهاد های استان و کشور نامساعد است و این را می توان به راحتی با اندکی صحبت با این قشر شریف و ضحمتکش جامعه دریافت. اما مسئاله این است که برای رفع مشکلات و احقاق حقوق قانونی ایشان چه باید کرد؟

  New Doc 2_1

  تصویرر فوق نمونه ای از تعهدنامه ای است که شرکت پیمانکار از کارکنانش اخذ می نماید. تعهداتی که راه هرگونه اقدام را بر ایشان بسته و مدعی قبلا حق هر گونه ادعا را از خود سلب و ساقط نموده است…

  امیدواریم که این اقدام سرآغازی باشد برای ختم مشکلات کارگران ،کارمندان و کارکنان شرکتی مخابرات گیلان .

  (واران خبر حق پاسخگویی برای مدیران مخابرات را محفوظ می دارد )

  يک ديدگاه

  1. شرکتی گفت:

   با سلام
   ممنون که از درد و دل شرکتی های مخابرات گزارش تهیه نموده ولی چه فایده ای دارد که مسئولین محترم گوششان بدهکار اینگونه خبرها نیست در واقع اصلابرایشان فرق نمیکند که چه اتفاقی برای ما می افتد فقط و فقط به دریافتی های خود بسنته گرده و کلمه چه کار کنیم که قانون اجازه استخدم شمارو به مانمی دهندولی از طرفی دیگر هزارتومان از حقوق شان کسر شود قانون کار رو تغییر می دهند که چرا اینگونه شده است و……
   با تشکر

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro