عدم تحویل واحدهای مسکن مهر رشت توسط پیمانکاران و سرگردانی مردم/خاوری مقصر است یا بازهم مردم خوشی زیر دلشان را زده است؟

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۵ - ۱۸:۰۱

  کد خبر : 45014
  نا امیدی مردم در دولت تدبیر و امید از مسکن و شهرسازی گیلان؛

  عدم تحویل واحدهای مسکن مهر رشت توسط پیمانکاران و سرگردانی مردم/خاوری مقصر است یا بازهم مردم خوشی زیر دلشان را زده است؟

  سوالی که در اینجا مطرح است این است که مسکن شهرسازی گیلان به عنوان مسئول اصلی این پروژه آیا خواهان رسیدن حق و حقوق به متقاضیان مسکن مهر می باشد یا اینکه در مقابل هرگونه سرکشی پیمانکاران سکوت می کند و دست پیمانکار را برای هرگونه بی قانونی باز می گذارد!؟

  واران خبر  به نقل از پیک دانشجو    :یکی از پروژه های بزرگ شهرستان رشت مسکن مهر می باشد، که از زمان دولت پیشین تا هم اکنون تکمیل این پروژه ادامه دارد.

  یکی از صدها مشکل مسکن مهر رشت علاوه بر کامل نبودن زیرساخت های شهری و…، عدم تحویل به موقع واحد های مسکن مهر به متقاضیانی است که با تکمیل پول خود منتظر تحویل واحد مسکونی می باشند. نکته قابل توجه این است که در تمامی این قراداد ها که ما بین متقاضی و شرکت پیمانکار منعقد می شود زمان تحویل نهایی ذکر شده است و گفته شده در صورت عدم تحویل به موقع پیمانکار موظف به پرداخت خسارت می باشد.

  اما متاسفانه نه تنها این بند از قرارداد اجرا نمی شود و پیمانکاران با تاخیر یکساله و حتی دو ساله واحدهای مسکونی را به متقاضیان تحویل می دهند بلکه شاهد آن هستیم که پیمانکاران مسکن مهر رشت گاه با قلدری خواهان افزایش قیمت های واحد مسکن های مهر بیش از آن چیزی که در قرارداد ذکر شده است را دارند و در صورت رد درخواست این افزایش قیمت، تهدید به عدم واگذاری و حتی فسخ یکجانبه می نمایند!

  سوالی که در اینجا مطرح است این است که مسکن شهرسازی گیلان به عنوان مسئول اصلی این پروژه آیا خواهان رسیدن حق به متقاضیان مسکن مهر می باشد یا اینکه در مقابل هرگونه سرکشی پیمانکاران سکوت می کند و دست پیمانکار را برای هرگونه بی قانونی باز می گذارد!

  به چه علت مسکن شهرسازی گیلان اینطور در مقابل خواسته های نا به جا بعضی پیمانکاران مسکن مهر رشت سر خم می کند؟

  خبرنگار ما با یکی از متقاضیان مسکن مهر رشت به گفتگو پرداخت است، این شهروند رشتی با ابراز نارضایتی خود از مسکن مهر رشت افزود: طبق قرارداد شرکت گیل صلب یکی از پیمانکاران مسکن مهر رشت موظف به تکمیل واحد مسکونی در شهریور سال ۹۴ بود ولی نه تنها واحد مسکونی را تا اکنون تحویل نداده است بلکه با افزایش یک میلیون و خورده ایی ما را ملزم به پرداخت این مبلغ کردند.

  وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه مبلغ مورد درخواست این پیمانکار واریز شده است ولی تا اکنون واحد ما را تحویل نداده اند و هنگامی که به مسکن شهرسازی گیلان مراجعه می کنیم جواب مناسبی به ما نمی دهند!

  این شهروند اضافه کرد: با توجه به اینکه واحد های مسکونی این شرکت آماده ی تحویل می باشد ولی پیمانکار این شرکت با بهانه های واهی حاضر به تحویل آن به متقاضیانی که منتظر خانه های خود هستند نمی شود. جالب این است که مسکن شهرسازی گیلان هیچگونه دخالتی نمی کند.

  وی با ابراز نارضایتی از عملکرد اداره کل شهرسازی گیلان گفت: به چه علت باید مسکن شهرسازی گیلان در مقابل گردن کلفتی این پیمانکاران سکوت کند! و خانواده های بسیاری که چشم انتظار به اتمام رسیدن تکمیل خانه خود هستند، در دولت تدبیر و امید نا امید شوند!

  وی در پایان افزود: از جناب خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان خواهشمندیم با رسیدگی مناسب و قاطع خود حامی حقوق مردمی شود که چشم انتظار خانه های خود هستند.

  واران خبر: البته باید این موضوع را در نظر داشت که مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان شعبانعلی خاوری سال گذشته در یک گفتگو تلوزیونی با توهین به مردم عملا حمایت کامل خود را از پیمانکاران اعلام کرد، آن جا که خبرنگار آن برنامه تلوزیونی در خصوص مشکلات فراوان ساکنان مهر گیلان به گفتگو با شعبانعلی خاوری می پردازد، او در پاسخ می گوید: ” این ها با ۲۶ میلیون تومان صاحب خانه شده اند و خوشی زیر دلشان را زده است!!”(اینجا بخوانید)

  گویا از نظر جناب خاوری ۲۶ میلیون تومان مبلغ بسیار کمی است! چون ساکنان مسکن مهر ۲۶ میلیون تومان برای خرید مسکن پرداخت کرده اند، نباید خدمات بگیرند؟! آیا خدمت رسانی عالی و بدون نقص تنها برای ساکنین مناطق مرفح است چون مبالغ چند صد میلیونی و گاهاً میلیاردی برای خرید خانه هایشان پرداخته اند؟!

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro