پویش "سه شنبه های بدون خودرو" به گیلان رسید

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۵ - ۲۰:۱۹

  کد خبر : 45072
  حرکتی که نیاز به توجه مردم دارد؛

  پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به گیلان رسید

  سه شنبه های بدون خودرو پویشی از جنس محیط زیست برای پاک شدن هوای آلوده شهرها است که تا کنون با استقبال خوبی همراه بوده است.

  واران خبر: هرروزی  که از راندن خودروهای شخصی خود صرف نظر کنیم  ،  یعنی اکسیژن روزانه مورد نیاز ۳۶۵ انسان را ذخیره ساخته ایم . چه توشه ای از این ارزشمندتر برای آخرت خویش سراغ دارید

  در راستای بستر سازی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و جلب مشارکت ها و همکاری شهروندان در بهبود وضعیت محیط زیست شهری بویژه کاهش استفاده از خودروهای شخصی ، ستاد محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری سازمان محیط زیست و مشارکت نهادهای موثر در داخل و خارج مجموعه شهرداری تهران و همچنین سازمانهای مردم نهاد در حوزه محیط زیست ، کارگروهی را با طرح ” پویش سه شنبه های بدون خودرو ” تشکیل دادند .

  در این راستا تاکنون استانهای تهران ، گیلان ، کرمانشاه ، تبریز ، چهارمحال بختیاری ، خراسان ضوی آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، همدان ، شیراز ، اصفهان ، یزد ، خوزستان حمایت خود را از این طرح اعلام داشتند .

  IMG_20160504_134944

  همانگونه که می دانیم آلودگی هوای ناشی از حمل و نقل و وسایل نقلیه به شکل گازهای خروجی از اگزوز ، ذرات معلق ، صدا و … می باشد که به طرق گوناگونی می تواند آثار زیانبار دراز مدت و کوتاه مدتی بر سلامت انسانها بگذارد . این آلودگی ها با اتخاذ روشهای برنامه ریزی کشوری ، منطقه ای و شهری و همینطور اعمال تکنولوژی کنترل آلودگی به حداقل می رسد که در این میان استفاده کمتر از وسایل نقلیه موتوری کم هزینه ترین راه ممکن است .

  بیاییم با پویش سه شنبه های بدون خودرو همراه شویم و یادمان باشد که این پیوستن می تواند تا ابد در دل و جان خاطره شهرمان ماندگار بماند .

  يک ديدگاه

  1. نورا گفت:

   گزارش جالبی درخصوص پویش هوا گذشته ای دست شما درد نکند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro