پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به گیلان رسید

 • گیلان پیرترین استان کشور/ زاد و ولد در زوج های گیلانی کاهش یافت
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۵ - ۲۰:۱۹

  کد خبر : 45072
  حرکتی که نیاز به توجه مردم دارد؛

  پویش “سه شنبه های بدون خودرو” به گیلان رسید

  IMG_20160504_134944

  سه شنبه های بدون خودرو پویشی از جنس محیط زیست برای پاک شدن هوای آلوده شهرها است که تا کنون با استقبال خوبی همراه بوده است.

  واران خبر: هرروزی  که از راندن خودروهای شخصی خود صرف نظر کنیم  ،  یعنی اکسیژن روزانه مورد نیاز ۳۶۵ انسان را ذخیره ساخته ایم . چه توشه ای از این ارزشمندتر برای آخرت خویش سراغ دارید

  در راستای بستر سازی و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و جلب مشارکت ها و همکاری شهروندان در بهبود وضعیت محیط زیست شهری بویژه کاهش استفاده از خودروهای شخصی ، ستاد محیط زیست و توسعه پایدار با همکاری سازمان محیط زیست و مشارکت نهادهای موثر در داخل و خارج مجموعه شهرداری تهران و همچنین سازمانهای مردم نهاد در حوزه محیط زیست ، کارگروهی را با طرح ” پویش سه شنبه های بدون خودرو ” تشکیل دادند .

  در این راستا تاکنون استانهای تهران ، گیلان ، کرمانشاه ، تبریز ، چهارمحال بختیاری ، خراسان ضوی آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، همدان ، شیراز ، اصفهان ، یزد ، خوزستان حمایت خود را از این طرح اعلام داشتند .

  IMG_20160504_134944

  همانگونه که می دانیم آلودگی هوای ناشی از حمل و نقل و وسایل نقلیه به شکل گازهای خروجی از اگزوز ، ذرات معلق ، صدا و … می باشد که به طرق گوناگونی می تواند آثار زیانبار دراز مدت و کوتاه مدتی بر سلامت انسانها بگذارد . این آلودگی ها با اتخاذ روشهای برنامه ریزی کشوری ، منطقه ای و شهری و همینطور اعمال تکنولوژی کنترل آلودگی به حداقل می رسد که در این میان استفاده کمتر از وسایل نقلیه موتوری کم هزینه ترین راه ممکن است .

  بیاییم با پویش سه شنبه های بدون خودرو همراه شویم و یادمان باشد که این پیوستن می تواند تا ابد در دل و جان خاطره شهرمان ماندگار بماند .

  يک ديدگاه

  1. نورا می‌گه:

   گزارش جالبی درخصوص پویش هوا گذشته ای دست شما درد نکند

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.ir