هفتمین سالگرد آیت الله بهجت فومنی(ره) برگزار می‌شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۵ - ۲۱:۴۴

  کد خبر : 45091
  با سخنرانی آیت‌الله جنتی/

  هفتمین سالگرد آیت الله بهجت فومنی(ره) برگزار می‌شود

  هفتمین سالگرد درگذشت آیت الله‌العظمی محمد تقی بهجت فومنی با سخنرانی آیت الله جنتی برگزار می گردد.

  به گزارش خبرنگار واران خبر از فومن،هفتمین سالگرد عالم مجاهد، عارف، عبد صالح، آیت الله العظمی محمد تقی بهجت فومنی(ره) در شهرستان فومن برگزار می شود.

  در این راستا مراسم بزگداشت این عالم عالی قدر عصر روز پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت د مسجد بالامحله فومن با حضور جمعی از عالمان، روحانیون، مسئولان وعامه مردم برگزار می گردد.

  سخنران این مراسم آیت الله احمد جنتی، عضو فقها و دبیر شورای نگهبان می باشد.

  آیت الله العظمی حاج شیخ محمد تقی بهجت فومنی (ره) در اواخر سال ۱۲۹۴ در شهر فومن به دنیا آمد.

  تحصیلات ابتدایی حوزه را در مکتب خانه فومن به پایان رساند و پس از تحصیلات ادبیات عرب هنگامی که ۱۴ سال از عمر شریفش می گذشت، برای تکمیل دروس حوزوی عازم عراق شد و حدود چهار سال در کربلا معلی اقامت کرد و علاوه بر تحصیل علوم رسمی از محضر استادان بزرگ آن سامان از جمله مرحوم حاج شیخ ابولقاسم خویی (غیر از آیت الله العظمی خویی معروف) بهره برد و در سال ۱۳۵۲ ه. ق برای ادامه تحصیل رهسپار نجف اشرف شد و سطح عالی علوم و حوزه را در محضر آیات عظام حاج آقای ضیاء عراقی و میرزای نائینی در حوزه درسی آیت الله حاج شیخ محمدحسین غروی اصفهانی وارد شد.

  از این استاد بزرگ عرفان و اخلاق تالیفاتی چند به یادگار مانده است؛ یک دوره کامل اصول، حاشیه بر مکاسب شیخ انصاری (ره) و تکمیل آن تا آخر مباحث مربوط به مکاسب و متاجر، دوره کامل طهارت، دوره کامل کتاب صلاه، دوره کامل کتاب زکات، دوره کامل کتاب خمس و حج، حاشیه بر کتاب ذخیره العباد مرحوم شیخ محمدحسین غروی، چندین مجله و تقریباً یک دوره فقه فارسی.

  حضرت آیت الله العظمی بهجت ۲۷ اردیبهشت سال ۸۸ بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت و در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro