بیش از 380 خانوار چشم انتظار مسکن مهر شهرستان فومن

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۹۵ - ۱۷:۳۳

  کد خبر : 45125
  پروژه ای که پایانی ندارد؛

  بیش از ۳۸۰ خانوار چشم انتظار مسکن مهر شهرستان فومن

  واران خبر: روند اجرای پروژه مسکن مهر شهرستان فومن شاید یکی دیگر از  پروژه های عمرانی نیمه تمام و طولانی …

  واران خبر: روند اجرای پروژه مسکن مهر شهرستان فومن شاید یکی دیگر از  پروژه های عمرانی نیمه تمام و طولانی مدت در  استان گیلان می باشد.

  کارنامه درخشان اداره کل راه و شهرسازی و عملکرد بسیار ضعیف آن باعث شده تا نشان لاکپشت طلایی را به آن اختصاص دهیم؛هرچند که مردم فومن مدتهاست که به  تاخیر های اداره کل ره و شهرسازی عادت کرده اند.

  اهالی فومن هر زمان که قصد خروج ار شهر به سمت رشت را دارند  تندیس بزرگ تاخیر در ساختن، اداره کل شهرسازی را روبه روی خود میابند و پس از طواف آن  فومن را به سمت رشت ترک می گویند، پس تاخیر در اتمام ساخت پروژه برای مردم فومن به امری عادی بدل می شود وقتی که پای اداره راه و شهرسازی در میان باشد.

  پروژه مسکن مهر فومن که از سال ۸۸ تا کنون در دست ساخت است درست از همان بدو امر و روزی که کنگش بر زمین نشست با مخالفت های زیادی همراه شد،اولین موردی مخالفین  روی آن اتفاق نظر داشتند، مکان در نظر گرفته شده برای احداث این پروژه بود که در روستای کردآباد فومن و در کنار رودخانه ایی که دارای  زمینی شنی و سست بود واقع شده.

  IMG_7648

  به گفته «رضا علی‌نیا» سرپرست مدیریت مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان از ۵۸۰ واحد در حال ساخت تا کنون ۴۰۰ واحد این پروژه کند دارای متقاضی می باشند به عبارتی در حال حاضر تعداد  ۴۰۰ خانوار چشم انتظار اتمام این پروژه هستند.

  باید به این نکته توجه کرد که معلوم نیست پس از اتمام این پروژه مردم با چه مشکلاتی قرار است دست به گریبان باشند، بدون شک تا کنون در رسانه های خبری استان گیلان اخبار مربوط به پروژه بزرگ مسکن مهر رشت را شنیده اید، مشکلاتی که حجمش آنقدر زیاد بود که شعبانعلی خاوری مدیرکل راه و شهرسازی را برای پاسخگویی به تلوزین کشانید.

  هرچند که پاسخ قابل توجه و قانع کننده ای در مقابل مشکلات و مسائل موجود و یا قول و وعده ای برای رفع مشکلات مسکن مهر از جانب خاوری ارئه نشد بلکه وی  در جواب سوال مجری برنامه در رابطه با مشکلات مسکن مهر رشت انطور جواب داد : ” این ها با ۲۶ میلیون تومان صاحب خانه شده اند و خوشی زیر دلشان را زده است!!”(اینجا بخوانید)

  پاسخ عجیب و اهانت آمیز شعبانعلی خاوری دانشور به رغم اینکه موج گسترده ای از اعتراضات را در بین افکار عمومی به راه انداخت و رسانه های خبری استان را به نقد و نکوهش این رفتار و پاسخ بحث برانگیز وا داشت،همه اینها تا هم اکنون موجب نشد تا آقای مدیر کل بابت رفتار نادرست خود از مردم عذر خواهی کند و یا در این باره توضیحی ارائه دهد.

  فقدان روحیه پاسخگویی در مقابل افکار عمومی  یکی دیگر از مشکلاتی است که اداره کل راه و شهرسازی در سطح مدیریتی خویش به آن دچار شده است.

  تصاویر زیر مربوط به پروژه مسکن مهر شهرستان فومن می باشد:

  IMG_7642 IMG_7643 IMG_7646 IMG_7660 IMG_7658 IMG_7654 IMG_7652 IMG_7648

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro