پس از چند روز مسافران گم شده ماسال، در ماسوله سر در آوردند!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۵ - ۲۲:۰۰

  کد خبر : 45301

  پس از چند روز مسافران گم شده ماسال، در ماسوله سر در آوردند!

  در شرایطی که تیم های هلال احمر سه شهرستان فومن، صومعه سرا و ماسال در جستجویی چند دروزه برای یافتن تعدادی کوهنورد عملیات مشترکی داشتند، سرانجام این مسافران پیدا شدند.

  واران خبر: هفته گذشته اعلام شد که تعدادی کوهنورد به ارتفاعات ماسال رفته اند و پس از دو روز هنوز خبری از آنها نیست. بلا فاصله واحد های هلال احمر سه شهرستان عملیات جستجو را آغاز کردند اما تا روز گذشته خبری از این مسافران نبود و هیچ آثاری در این خصوص مشاهده نشد.
  این در حالی است که سرانجام و پس از چند روز این مسافران در سلامت کامل و در شهر تاریخی ماسوله پیدا شدند.

  این اولین بار نیست که در استان گیلان مسافران و کوهنوردان در ارتفاعات گم میشوند و بعضا اتفاقاتی ناگوار برایشان پیش می آید.

  چندی پیش قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در مصاحبه ای به کوه‌نوردان توصیه کرد وسایل ضروری بقا در کوهستان شامل مواد غذایی کافی و وعده غذایی اضافه، تجهیزات روشنایی، سوت، قطب نما، نقشه منطقه ای کوهستان برنامه ریزی شده برای صعود، کیف کمک های اولیه، چاقو، کبریت، کارت شناسایی و گوشی تلفن همراه با شارژ کامل را به همراه داشته باشند.

  “سیف” در ادامه توصیه های امدادی خود به کوه‌نوردان افزود: اشراف داشتن بر مناطق صعود از لحاظ مسیرها و نقاط خطرناک(پرتگاه ها، مناطق بهمن خیز، مناطق با احتمال ریزش سنگ) برای گروه های کوه‌نوردی عازم به ارتفاعات کوهستانی ضروریست.
  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro