مردم ما از نشر فرهنگ بی حیایی و به خطر افتادن امنیت کانون خانوادگی نگرانند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۵ - ۱۵:۴۷

  کد خبر : 45388
  حجت الاسلام مهدوی :

  مردم ما از نشر فرهنگ بی حیایی و به خطر افتادن امنیت کانون خانوادگی نگرانند

  واران خبر: حجت الاسلام مهدوی کارشناس مذهبی گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه بزرگداشت میلاد …

  واران خبر: حجت الاسلام مهدوی کارشناس مذهبی گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه بزرگداشت میلاد امام زمان یکی از مصادیق مهم شعائر الهی دینی و انسانی می باشد گفت: با همت حدود ۲۰امام جماعت مساجد مختلف شهر در صدد احیای سنت زیبا معنوی شایسته و بابسته شب نیمه شعبان اطلاع رسانی نمایم نکاتی را در حوزه بزرگداشت نیمه شعبان عرض نمایم.
  وی افزود: به تناسب عظمت معنوی و ملکوتی این خجسته میلاد ضروریست مردم ولایتمدار ما بر اساس اداب دینی و سنت اسلامی این شب و روز نیمه شعبان را بزرگ داشته و شادی های متناسب شان امام عصر و منجی عالم بشریت برگزار نمایند
  مهدی با اشاره به شبیخون و هجمه فرهنگی نظام سلطه و دشمنان امام زمان که امروز پیچیدگی و گستردگی ویژه ای پیدا کرده گفت: حتی در سایه غفلت و ندانم کاری های عده ای از ارادتمندان به ان حضرت مراسم شادی و نیکوداشت آن مقام معنوی و ملکوتی آلوده به بعضی از آداب و مراسمات به ظاهر نشاط آوری می شود که اولین کسی که ازین نوع مراسمات و شادی های الوده به گناه ناراحت و دلگیر می شود خود امام زمان عج است.

  وی در ادامه گفت: بنابراین برهمه متدینین. علما.فعالان و مجموعه های فرهنگی.مذهبی لازم است حساسیت لازم را برای برگزاری صحیح و سالم جلسات شادی به خرج دهند و این شب و روز خجسته را بر اساس متون و اموزه های دینی بزرگ بدارند نه بر اساس سلایق و برداشت ها و ذوق شخصی و احیانا جوردگی های متعارف زمانه.
  این کارشناس مذهبی  گفت:انچه که در اندرزه ها و متون دینی ما برای بزرگداشت اعیاد مذهبی و از جمله عید میلادامام زمان وارد شده اصرار به توجه و تمرکز و توسل و مناجات با خدای باری تعالی است.

  وی افزود :اگر به متون مذهبی و روایی کمترین مراجعه ای گردد شب نیمه شعبان بعد از شب های قدر بزرگترین شب های ملکوتی و شب های ارتباط با حضرت حق است
  اعمالی همچون احیای ان شب خصوصا در مساجد وارد شده که مناجاتی همچون مناجات شعبانیه دعای کمیل ان هم در حال سجده. نماز جعفر طیار زیارت امام حسین (ع) و تلاوت قران در این شب تاکید شده است.
  حجت الاسلام مهدوی در ادامه گفت: برای اعیاد اسلامی اصرار شریعت بر این است که نشاط ها سوری و به واسطه تحریک های کاذب همچون استفاده از غما مردود شمرده شده و دعوت به نشاط و شادی حقیقی و راستین شده است
  وی با اشاره به عوامل نشاط آور و شادی بخش راستین و حقیقی موثر در اسلام گفت:  کمک به مستنندان و فقرا . ذبح و قربانی کردن گوسفند برای سلامتی امام زمان و ترجیحا توضیع بین مستمندان اقوام و محله و همشهری ها، تزیین و آذین بندی محلات و انجام اعمال نیک در بین مردم از نشاط و سرور اصیل و واقعی به مناسبت یاد و ذکر مولایمان در بین افراد جامعه است.

  مهدوی گفت: در برخی از محلات با صرف هزینه کلان تامین اجرای کنسرت موسیقی هزینه چند راس گوسفند و توزیع بین مستمندان ان محله تامین می گردد.
  یقینا مردم شهرو روستا از موجبات ناراضیتی و غصه دار شدن امام زمانشان فراهم گردد اجتناب میکنند
  این کارشناس مذهبی در ادامه گفت: وظیفه رسانه ها و فعالین فرهنگی و علمای دیارمان این است که مردم را نسبت به این فرهنگ سازی ها اگاه نمایند و انتظاری که ماازکلیه برگزارکنندگان نیمه شعبان و میلاد امام زمان داریم مراقبت و مواظبت بر نحوه و شیوه برگزا ی جشن ها به طوری که موجبات اندوه و غصه امام زمان را نشود داریم

  وی افزود: بر این اساس اسناد مردمی احیای نیمه شعبان با همکاری ائمه جماعات و هیئت امنای۲۰مسجد قصد دارند که شب نیمه شعبان در مساجدشان تا اذان صبح باز بماند و مومنان و متدینین و ارادتمندان به اهل بیت جهت مناجات و رازو نیاز و دعا برای امام زمان در شب نیمه شعبان احیا بگیرند؛ باشد که این فرهنگی سود که احیا و توسل در این شب مقدس و معظم فراگیر و نهادینه گردد.
  حجت الاسلام مهدوی گفت: در شب و روز نیمه شعبان جهت سلامتی امام زمان (عج) به وسع آن مساجد مراسم مذهبی ذبح قربانی انجام گیرد و بین مستمندان محله توزیع گردد. برخی از مساجد و محلات بنابر وسعشان به ذبح چند گوسفند خواهند پرداخت ؛این هم به نیت اینکه فرهنگ سالم نشاط بخش مسئولیت ساز پربرکت در اعیاد دینی ما و به خصوص نیمه شعبان به صورت یک فرهنگ فراگیر و نهادینه گردد.
  وی گفت: در اعیاد شعبانیه از ابزار موسیقی برای شادی و نشاط استفاده کنیم در وهله اول با رعایت موازین شرعی در نوع برگزاری عمل حرامی اتفاق نمی افتد به شرط اینکه موازین شرعی رعایت گردد به شرط اینکه هنگام اذان و نماز. بی توجه به نماز برنامه شروع گردد با فرهنگ اختلاط بین زنان و مردان ترویج شود و در شیوه موسیقی های پخش شده متناسب مجالس لحو و لعب باشد اینها یقبنا مورد رضایت امام زمان نیست حال بخواهد متولی ان تشکل های دولتی یا مردمی باشد.

  مهدوی در ادامه افزود: برای جلب رضایت امام زمان ما باید در همه ابعاد زندگی ک از جمله برگزاری جشن های مذهبی و غیر مذهبی به فرمایشات و اوامر اهل بیت در سبک زندگی اسلامی توجه و تاکید کنیم نمیشکد به نام امام زمان خلاف مرام شبوه سیره و سبک زندگی مهدوی همل نمود.
  وی در ادامه خاطر نشان کرد: انتظار مردم متدین گیلان از مسئولان خصوصا مسئولان فرهنگی انتظامی و امنیتی این باشد که برای سالم ماندن فضای شهر ما از آلودگی های فرهنگ مهاجم به مراقبت و مواظبت بیشتری بپردازند اگر بسیاری از پاره تن های این مردم برای دفاع از حرم زینب کبری س جان خود را فدا می کنند توقع مردم متدین و ولایتمدار این خطه این است که مسئولان مرتبط فرهنگی و انتظامی در مراقبت و دفاع از حریم زندگی زینبی گونه به جد تلاش و کوشش نمایند و متاثر از منادیان دروغین تدبیر و امید نگردند

  حجت الاسلام مهدوی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم ما از نشر فرهنگ بی حیایی و به خطر افتادن امنیت کانون خانوادگی نگرانند گفت: انتظار است حارسان و حافظان امنیتی روحی و روانی و مراقبتن حریم ناموس خانوادگی در مقابل هنجارشکنان عفت سوز مقابله جدی نمایند و جلوی مانور بی حیایی و بی عفتی تهدادی از افراد معدود و محدود جامعه را بگیرند که چه بسا به دلیل عدم برخورد و مقابله بخش زیادی از افایان و خانم هایی که بد پوشش و هنجار شکنن هستند غافلانه به این منکر اجتماعی و بی خبر از ظلم و بی خبر از سرقت حبا و ناموس باشند
  وی افزود: آنانیکه فقط به هوای فرافکنی و جلب ارای خاکستری قدرت طلبانه هرگونه فعالیت امنیت بخش اخلاقی و اجتماعی را مضموم می شمارند زمینه فروپاشی کانون خانواده را فراهم می نمایند و فردای قیامت باید جواب ملت اسیب دیده از بی حیایی و بی عفتی را دهند.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro