جوانان می‌توانند اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برسانند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۵ - ۱۰:۱۶

  کد خبر : 45447
  مدیر کل بانوان استانداری گیلان؛

  جوانان می‌توانند اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برسانند

  مدیر کل بانوان استانداری گیلان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی گفت: جوانان می‌توانند اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برسانند

  به گزارش خبرنگار واران خبر از فومن، فاطمه رفیعی، مدیر کل بانوان استانداری گیلان صبح امروز(۳۰اردیبهشت) در جلسه کمیته جوانان و بانوان این شهرستان که به حضور جمعی از بانوان و جوانان تشکیل شد، در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در استان گیلان و دیگر استان‌ها آمار و بررسی‌هایی که انجام شده، زنان دو و نیم برابر بیشتر از مردان بیکار هستند.

  وی با بیان اینکه بیشتر زنان بیکار تحصیلکرده هستند، افزود: دستگاه‌های دولتی ظرفیت آن‌چنانی ندارد که بتواند همه بیکاران را تحت پوشش قرار دهد پس جوانان بیکار نباید منتظر کار کردن در دستگاه‌های دولتی باشند.

  مدیر کل بانوان استانداری گیلان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، گفت: جوانان باید همت بیشتری داشته باشند و کار را ایجاد کنند و گفتمان کار داشته باشند.

  رفیعی با بیان اینکه در تمامی خانواده‌ها چند نفر بیکار وجود دارد، تصریح کرد: این فرزندان باید بدانند اگر منتظر دستگاه‌های دولتی بمانند عمر و زمان خودشان را به ابطال خواهند گذراند.

  وی با بیان اینکه حرکت‌های تولیدی یکی از شاخصه‌های اشتغال است، خاطرنشان کرد: هر کدام از جوانان استعدادهای خاصی را دارند که باید در درون خود بجویند چه چیزی را می‌خواهند به منحصه ظهور برسانند.

  مدیر کل بانوان استانداری گیلان اظهار کرد: اکنون دولت زمینه کاری را فراهم کرده و می‌گوید در زمینه کارآفرینی یا ایجاد اشتغال خانگی، کسب و کار کوچک و کسب و کارهای دانش بنیان حمایت می‌کند، ولی این حمایت لازم، فقط تسهیلات نیست.

  رفیعی افزود: در شهرستان‌های استان گیلان، شهرستان‌ها و روستاهایی با پتاسنیل مختلف وجود دارد که به عنوان مثال در شهری مانند فومن گردشگری در  آن می‌تواند رونق پیدا کند.

  وی با بیان اینکه بحث توریسم و توریست‌پذیری از عوامل سازنده است، گفت: جوانان باید مثلا در تولیدات صنایع دستی نوعی ابداع و نوآوری داشته باشند تا بتوانند آن را در بازار عرضه نمایند.

  مدیر کل بانوان استانداری گیلان با بیان اینکه در هر شهری موقعیتی که می‌تواند برد داشته باشد باید در آن همان زمینه فعالیت کرد، تصریح کرد: صنعت توریسم، کشاورزی، صنایع دستی، فرآوری و … در برخی از روستاها و شهرها مهم است که جوان باید به دنبال آن برود تا بتواند ایجاد اشتغال نماید.

  رفیعی با بیان اینکه در یکی از روستاهای رودبار، هیچکدام از جوانانش بیکار نیستند، خاطرنشان کرد: افراد این روستا آمده‌اند گروه‌های شش، هفت و پنج نفره‌ای تشکیل داده‌اند و کارگاه‌هایی را احداث کرده‌اند و تولیداتشان به شهرستان‌های دیگر صادر می‌شود.

  وی با بیان اینکه تولیدات پوشاک و صنایع دستی می‌تواند بازار خرید خوبی را برای فروشندگان و خریداران در فومن ایجاد کند، اظهار کرد: بحث بازارهای مجازی یکی از روش‌های مهم در فروش تولیدات است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro