95 درصد از شالیزارهای صومعه‌سرا نشاء شده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۳۱ اردیبهشت ۹۵ - ۱۹:۵۱

  کد خبر : 45484
  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا:

  ۹۵ درصد از شالیزارهای صومعه‌سرا نشاء شده است

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه ۹۵درصد از شالیزارهای این شهرستان نشاء شده است، افزود: ۵ درصد باقی‌مانده تا هفته اول خرداد نشاء می شود.

  احمد پادیاب در گفت‌وگو با خبرنگار واران خبر با بیان اینکه تا کنون شالیکاران صومعه‌سرایی۹۵ درصد از شالیزارها را نشاء کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود ۵ درصد دیگر   تا هفته اول خرداد نشا گردد.
  وی با بیان اینکه نشاء برنج در این شهرستان از اوایل فروردین ماه آغاز شده است، افزود: شالیکاران این شهرستان سالانه ۷۵ هزار تن برنج سفید تولید می‌کنند.
  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا، کشت رقم بومی هاشمی و علی کاظمی توسط شالیکاران را در این شهرستان بیشتر دانست وتصریح کرد: آب شالیزارهای صومعه سرا از سد سفیدرود ، رودخانه ها و چاه ها تامین می شود.

  پادیاب با بیان اینکه صومعه‌سرا دومین تولید کننده برنج در استان گیلان است،خاطرنشان کرد: این شهرستان جزو شهرستان‌های پیشرو در اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی در سطح استان گیلان می‌باشد.

  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا با اشاره به اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی سنتی در ۱۵۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری در ۲۲ روستای این شهرستان، اظهار کرد: از اهداف اصلی جهاد کشاورزی شهرستان صومعه‌سرا ایجاد و توسعه بانک نشاء و ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro