مراسم احیای «نیمه‌شعبان» در مساجد صومعه‌سرا برگزار شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲ خرداد ۹۵ - ۱۴:۲۳

  کد خبر : 45599

  مراسم احیای «نیمه‌شعبان» در مساجد صومعه‌سرا برگزار شد

  همزمان با سراسر کشور، مراسم احیای نیمه‌شعبان در ۵ مسجد صومعه‌سرا برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار واران خبر از صومعه سرا، همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان و سالروز میلاد امام زمان(عج)، مساجد این شهرستان، مراسم احیای شب نیمه شعبان برگزار شد.

  مراسم احیای شب نیمه شعبان شامل برنامه‌های متنوعی همچون سخنرانی، قرائت دعای کمیل و مناجات شعبانیه، مداحی و مولودی‌خوانی و برپایی نماز جماعت بود.

  احیا شب نیمه شعبان یکی از سنت‌هایی است که در شب میلاد دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت وارد شده است و بسیاری از منتظران ظهور آن حضرت با حضور در مساجد به راز و نیاز با خداوند پرداخته و تعجیل در فرج آن حضرت را از باریتعالی مسألت می کنند.

  یکی از اهداف اصلی برگزاری مراسم احیای نیمه شعبان و اجرای اعمال آن به صورت دسته جمعی استغفار از گناهان و دعا برای تعجیل در امر فرج است.

  همچنین ۸۰ مبلغ دینی با حضور در مراسمات جشن نیمه شعبان و احیای این شب عزیز، به سخنرانی در راستای ترویج و تبیین موضوع مهدویت پرداختند.

  در سرتاسر شهرستان صومعه‌سرا، منتظران ظهور حضرت صاحب الامر(عج) با آذین بندی و چراغانی میادین ، مساجد و خیابان‌ها اعیاد شعبانیه را جشن گرفته‌اند و دستان نیاز را به آستان حق دراز کرده‌اند و عاجزانه تمنای ظهور یگانه منجی بشریت را دارند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro