یادمان شهدای گمنام صومعه‌سرا در شأن شهدا نیست

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۳ خرداد ۹۵ - ۲۰:۳۴

  کد خبر : 45615

  یادمان شهدای گمنام صومعه‌سرا در شأن شهدا نیست

  با توجه به گذشت یکسال از تدفین شهدای گمنام در صومعه‌سرا، یادمان شهدای گمنام در شأن این شهدا نیست.

  واران خبر-چند سالی است که شهرهای کشور میزبان لاله‌های پرپر گمنامی است که از نیزارها و بیابان‌های گرم خوزستان عزم سفر به دیارشان کرده‌اند؛ غیور مردانی که برای دفاع از ناموس نفس‌های گرم خود را به شن‌زارهای داغ بیابان‌ها سپردند و امروز ما میزبان کبوتران پرکشیده‌ای هستیم که در اوج گمنامی در جای جای این خاک مقدس آرام می‌گیرند.

  شاید هنوز خیلی‌ها تشییع و تدفین با شکوه سه شهید گمنام شهرستان صومعه‌سرا در هفتم خرداد ۹۴ را در خاطر داشته باشند؛ همچنین حضور پرشور و مشتاقانه مردم که اکنون یک سال از آن می‌گذرد.

  مزارهای شهدای گمنام بعد از مراسم تشییع به مکان‌های فرهنگی، مذهبی و زیارتگاهی برای عاشقان و دلدادگان اهل بیت(علیه‌السلام) تبدیل می‌شود و روزانه افراد زیادی به این مکان‌ها رفته و گاها شروع زندگی خود را از این مکان‌های مقدس آغاز می‌کنند و از زمان خاکسپاری سه آلاله گمنام درشهرستان صومعه‌سرا، برنامه‌های متنوع فرهنگی و مذهبی در جوار مزار این عزیزان برگزار می‌شود که نمونه شاخص آن، برنامه هفتگی زیارت عاشورا توسط هیئت مذهبی شهدای گمنام است که هر هفته جوانان زیادی در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

  اما با این اوصاف و با توجه به گزارش‌ها و مصاحبه‌های پی‌در پی‌ای که در راستای احداث یادمان شهدای گمنام توسط خبرگزاری شبستان انجام شده است، شاهد اتمام بنای یادمان شهدای شهرستان صومعه‌سرا نیستیم.

  طبق گزارشات، یادمان شهدای گمنام باید همزمان با اولین سالگرد این عزیزان مورد بهره‌برداری قرار می‌گرفت، یادمانی که حداکثر باید در طول چندماه بنای آن به اتمام می‌رسید و محلی برای انجام امور فرهنگی می‌شد هنوز در وضعی به سر می‌برد که با توجه به نزدیک شدن سالگردشان، کامل نشده و اعتراض مردم را به خود جلب کرده است.

  از آغاز احداث این بنا، طرح یادمان شهدا با نصب بنر توسط شهرداری در سطح شهر به نمایش عموم مردم گذاشته شد و مردم استقبال چشم‌گیری از این یادمان زیبا و در خور شهدا کردند، اما متاسفانه بعد از گذشت چند ماه، مردم روز به روز شاهد یادمان با طرحی دیگر هستند که سبب اعتراض آنها شده است.

  در این راستا فرمانده سپاه ناحیه صومعه‌سرا با توجه به پیشرفت کند یادمان شهدا و تغییر طرح اولیه اظهار نگرانی کرده است و امید دارد هر چه زودتر این یادمان، در خور شهدای گمنام این شهرستان ساخته شود و به اتمام برسد.

  یادمان شهدای گمنام در شأن شهدا نیست

  سین.ر یکی از شهروندان صومعه‌سرایی با بیان اینکه بعد از گذشت یک سال از تدفین شهدا انتظار ما احداث یک یادمان زیبا و به یادماندنی برای این والامقامان بود، اظهار کرد: یادمان شهدای گمنام در شأن شهدا نیست.

  وی با بیان اینکه من به نوبه خود از طرح اولیه یادمان شهدای این شهرستان استقبال کردم، اما اکنون این یادمان هیچگونه شباهتی با طرح اولیه ندارد، افزود: مسئولان مربوطه باید پاسخگوی شهدا و مردم باشند.

  این شهروند صومعه‌سرایی با بیان اینکه باید مسئولان فرهنگی و متولیان احداث یادمان شهدا، یک یادمان در خور این آلاله‌های خفته در خاک بنا کنند، گفت: با توجه به فرا رسیدن اولین سالگرد شهدای گمنام صومعه‌سرا، در شأن این شهرستان نیست که هنوز هم یادمان شهدا آماده نباشد.

  تفاوت فاحش طرح اولیه یادمان شهدا با طرح در حال اجرا

  ع.ص، جوان صومعه‌سرایی خاطرنشان کرد: مسئولان برای برپایی یک مراسمی که هیچ‌گونه خروجی ندارد گاها میلیون‌ها تومان هزینه می‌کنند اما برای احداث یک یادمان در خور شأن شهدا، یکسال است که آن را به اتمام نرسانده‌اند.

  وی با بیان اینکه مسئولان باید بدانند هست و نیست خدا را مدیون شهدا هستیم، اظهار کرد: اکنون شاهد احداث یادمان شهدای گمنام شهرمان هستیم که پیش از آنکه باعث تکریم و احترام به آن بزرگواران باشد، احساس می‌شود به آنان بی‌توجهی شده است.

  این جوان صومعه‌سرایی افزود: سوال من از مسئولان مربوطه این است چرا طرح یادمان شهدایی که با نصب بنر در سطح شهر به نمایش گذاشتند با طرح ساخته شده زمین تا آسمان فاصله دارد.

  وی گفت: حال که طرح اولیه تغییر کرده و در حال ساخت طرح جدید هستند، باز جای سوال است که چرا بعد از این همه مدت به اتمام نرسیده است.

  منبع: شبستان

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro