علل فرایند آسیب‌های اجتماعی بررسی شود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۶ خرداد ۹۵ - ۱۶:۱۸

  کد خبر : 45686
  فرماندار صومعه‌سرا:

  علل فرایند آسیب‌های اجتماعی بررسی شود

  فرماندار صومعه سرا گفت: باید علت فرایند تبدیل بزه به جرم و از جرم به بحران اجتماعی بررسی شود.

  به گزارش خبرنگار واران خبر از صومعه‌سرا، حسین اسماعیل‌پور، فرماندار صومعه‌سرا ظهر امروز(۶خرداد) در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم صومعه‌سرا در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: در بحث تربیت نکته کلیدی را بر مبنای آموزش گذاشته‌ایم.

  وی با بیان اینکه آموزش در تبیین و نهادینه کردن دستگاه دینی کار بزرگی است، افزود: زمانی که مسئله اجتماعی تبدیل به یک حالتی از کنش‌های اجتماعی شود ،  همبستگی‌های منحرفانه‌ای را به وجود می‌آورد و تبدیل به بحران اجتماعی می‌شود.

  فرماندار صومعه‌سرا با بیان اینکه باید علت فرایند تبدیل بزه به جرم و از جرم به بحران اجتماعی بررسی شود، گفت: از منظر جامعه شناسی در دو هنگامی که چیزی ندانیم یا کم بدانیم مرتکب جرم می‌شویم.

  اسمعیل‌پور با اشاره به حوزه جامعه‌شناسی، تصریح کرد: هرگاه ایهام، ابهام در معانی و مفاهیم که مورد نظر عموم جامعه است به حدی برسد که مفهوم آن بر اساس سوابق ذهنی، خانوادگی و جامعه استفاده شود، آنگاه جرایم اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.

  وی با بیان اینکه تعداد جرایم باید کاهش پیدا کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد انواع جرایم سالانه افزایش پیدا می‌کند که این موضوع از مصادیق بارز رسیدن به بحران است.

  يک ديدگاه

  1. حسن گفت:

   این صحب های کتابی فر مانداربه دردمردم نمی خوره اگه راست میگه بگه تواین مدت برای کاهش جرایم درشهرستان چه گام مثبتی برداشته.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro