افزایش بزهکاری در قرن بیستم/ 1764 عنوان جرم در کشور شناسایی شده است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۶ خرداد ۹۵ - ۱۶:۱۸

  کد خبر : 45688
  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان :

  افزایش بزهکاری در قرن بیستم/ ۱۷۶۴ عنوان جرم در کشور شناسایی شده است

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه در قرن بیستم دامنه بزهکاری ها و انحرافات و آسیب های اجتماعی بیشتر شده است، گفت: عناوین جرایم در ایران ۱۷۶۴ مورد است.

  به گزارش خبرنگار واران خبر از صومعه‌سرا، دکتر آقایی ظهر امروز(۶خرداد) در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم صومعه‌سرا در فرمانداری این شهرستان، صومعه سرا را شهری انقلابی با مردمانی آگاه و مطلع به حقوقشان دانست و اظهار کرد:با آگاهی مردم و مدیریت خوب در شهرستان انتخابات عالی و مطلوبی در این شهرستان برگزار شد.

  وی با بیان اینکه مدار قانون‌مداری در قوه قضائیه قانون، اخلاق، مردم و حاکمیت و تعامل است، افزود: کسانی که پا رااز این پنج محور فراتر می نهند قطعا در کار خود موفق نخواهند شد.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه قانون دنیا بر عرف است اما قانون نظام جمهوری اسلامی علاوه بر عرف،  آموزه های دینی و مولفه های اخلاقی را پررنگ تر کرده است، گفت: در نظام جمهوری اسلامی وظایف سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه مشخص شده و هیچ کدام از سه قوا حق دخالت در کارهای یکدیگر را ندارند.

  آقایی با بیان اینکه قدرت مطلقه رهبری، نظارت و ریاست بر سه قوه را بر عهده دارد، تصریح کرد: سه قوه مقننه، قضائیه و مجریه بیش از ۲۵ اصل را به خود اختصاص داده اند.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه سه قوه باید با یکدیگر تعامل داشته باشند و تعاملشان نباید به گونه ای باشد که اقتدار قوه ها زیر سوال رود، خاطرنشان کرد: همه ما باید در کنار یکدیگر در راستای به منصه ظهور رساندن اهداف نظام و حکومت تلاش نماییم.

  آقایی با بیان اینکه بشر از دو منظر بیماری و بزهکاری در آسیب است که با پیشرفت علم تواسنت در برابر بیماری ایستادگی و پیشگیری نماید؛ اظهار کرد : متاسفانه در راستای بزهکاری شاهد افزایش جرایم و عناوین آن در کشور و دنیا هستیم.

  وی با بیان اینکه در قرن بیستم دامنه بزهکاری ها و انحرافات و آسیب های اجتماعی بیشتر شده است؛ افزود: در دوران گذشته جرایم ساده بود اما متاسفانه با گذشت زمان جرایم یپشرفته  وسازمان یافته و هدفمند و با مدیریت خاصی حرکت می‌کند.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، عناوین جرایم در ایران را ۱۷۶۴ مورد دانست و گفت: امروز جرایمی مانند کلاهبرداری، بداخلاقی و سرقت اینترنتی مطرح است که بر تعداد جرایم افزوده است.

  آقایی، منشا همه بداخلاقی را سست شدن بنیان خانواده دانست و تصریح کرد: کارکردهای خانواده در سطح دنیا در حال تغییر و تحول است و خانواده ها وظایف اصلی خود را فراموش کرده اند.

  وی نهاد خانواده را مقدس دانست و خاطرنشان کرد: خانواده ها باید بیش از گذشته در تربیت فرزندان خود کوشا باشند.

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه سازمان ها باید برای فرزندان ایجاد شغل نمایند از تعداد بزهکاری ها کم شود، اظهار کرد: در صورت ایجاد اشتغال قطعا میزان کج رفتاری کاهش پیدا خواهد کرد.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro