وزیر آموزش و پرورش در قبال مدارس تخریبی پاسخگو باشد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۲۷ آذر ۹۱ - ۹:۴۰

  کد خبر : 4570

  وزیر آموزش و پرورش در قبال مدارس تخریبی پاسخگو باشد

  یونس اسدی ‌به دنبال بازدید از مدرسه در حال تخریب دبیرستان مطهری مشگین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل …

  یونس اسدی ‌به دنبال بازدید از مدرسه در حال تخریب دبیرستان مطهری مشگین‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: برای ما قابل قبول نیست که جان صدها دانش‌آموز به خاطر دلایل واهی و کمبود و کسری اعتبارات در معرض خطر باشد و یا خانواده‌ها دغدغه و نگرانی داشته باشند که اگر فردا روزی اتفاقی بیفتد هیچ کس جوابگوی حادثه رخ داده نمی‌باشد.

  وی تصریح کرد: ‌بنده از حاج‌بابایی در این زمینه در صحن علنی مجلس سئوال می‌کنم که چه طور می‌شود مدرسه‌ای با قدمتی نیم قرن نوسازی و مقاوم‌سازی نشده و جان بیش از ۴۰۰ دانش‌آموز در مدرسه مطهری مشگین‌شهر با وضعیت نامناسب ساختمان در معرض خطر قرار گرفته است.

  اسدی خاطر نشان کرد: جمعی از نمایندگان در حال جمع کردن امضا برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش به دنبال برخی از قصورها و کوتاهی‌ها هستند که در استان اردبیل نیز برای ما قابل قبول نیست که مدیران آموزش و پرورش و همچنین نوسازی در این زمینه دچار غفلت شود.

  این مسئول ضرورت نوسازی هر چه سریع‌تر این مدرسه و تخریب و بازسازی آن را یادآور شد و اضافه کرد: چه طور می‌شود مدرسه‌ای با نیم قرن سابقه همچنان پا برجا مانده و به فعالیتش ادامه دهد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه برای پیشگیری مسایل شهرستان به صورت جدی ورود پیدا کردیم، بیان داشت: اینکه شهرستان مشگین‌ به عنوان پایلوت کشاورزی انتخاب شده این بستر و زمینه را برای همه ما مهیا کرده است تا در یک فرصت استثنایی بتوانیم کارها و هدف‌گذاری‌هایمان را به سرعت و در مسیر توسعه روزافزون به پیش ببریم.

  نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود یادآور شد: جای گله‌مندی است که عده‌ای تصور می‌کنند کارهای بزرگ تحقق‌یافتنی نیست در حالی که به جرأت می‌توان گفت مردم ما توان آن را دارند که در تمام صحنه‌ها حرکتی را به ثمر بنشانند که نشانه‌ها و نمود آن به معنای واقعی جلوه‌گری کند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro