فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین ابزار در برابر تهاجم فرهنگی/فرصت‌سازی از انقلاب به جای فرصت سوزی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۷ خرداد ۹۵ - ۱۴:۱۰

  کد خبر : 45741
  استاد حوزه و دانشگاه:

  فرهنگ ایثار و شهادت مهمترین ابزار در برابر تهاجم فرهنگی/فرصت‌سازی از انقلاب به جای فرصت سوزی

  یک استاد حوزه و دانشگاه مهمترین ابزار در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان را فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: انقلاب یک فرصت است که نادانان فرصت سوزی کردند و ما باید فرصت سازی نماییم.

  به گزارش خبرنگار واران خبر از صومعه‌سرا، حجت الاسلام حسینی اراکی در اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: شهدای گمنام در آسمان ها معروف و در زمین مجهول هستند.

  وی با بیان اینکه شهدا شمع محفل بشریتند و با حضورشان به آن منطقه نورانیت می‌بخشند، افزود: امروز با حضور در مراسم شهدا، از نورانیت، شفاعت، کرامت و دستگیری آنها بهره مند خواهیم شد.

  این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه روز قیامت همه انسان ها به مقام شهدا غبطه خواهند خورد، گفت: شهادت بالاترین مقامیست که خداوند به انسان عنایت می کند.

  حجت‌الاسلام حسینی اراکی، مهمترین ابزار در برابر تهاجم فرهنگی دشمنان را فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: انسان هایی که دین و ولی خدا را یاری رسانند به مقام شهادت نائل می شوند.

  وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) که هر کسی صادقانه اولیای خدارا دوست بدارد و با زبان و دست به آنها یاری رساند، در درجه ائمه(ع) قرار می گیرد، خاطرنشان کرد: اگر کسی اولیای خدا را با قلب دوست بدارد و با دست و زبان به آنها یاری رساند خداوند بالاترین درجه بهشت را به او عنایت می نماید.

  photo_2016-05-27_00-32-51

  این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه کسانی که به رضوان خدا نائل می‌شوند از حیات حقیقی و واقعی بهره مند می شوند، اظهار کرد: شهدا زنده و صاحب کرامتند و بشریت از کرامت آنها استفاده می کند.

  حجت الاسلام حسینی اراکی با بیان اینکه آرزوی شهادت فرهنگ علوی و حسینی ما است و ما باید همیشه در قلب این آرزو را داشته باشیم، افزود: آرزوی شهادت در قلب کسی نباشد آن فرد سر از خرابکار ی در می آورد.

  وی با بیان اینکه شهدا مهدی یاورانی بودند که دین و مکتب امام خود را یاری رساندند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند ،گفت: ۳۰۰آیه در قرآن در مورد امام زمان(عج) وارد شده است که غنی ترین مکتب در دوران غیبت در مورد مهدی موعود(عج۹ است.

  این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه صبر، توصیه مراقبت در ارتباطات، تقوا و هدایت به صبر چهار وظیفه ایست که اگر مومنان به آن عمل نماید جز انصار حضرت مهدی(عج) می شوند، تصریح کرد: اگر یک روز عالم بدون امام باشد، دیگر از آن روز به بعد خدا عبادت نمی شود.

  حجت السالام حسینی اراکی با بیان اینکه انقلاب یک فرصت است ،خاطرنشان کرد: نادانان از انقلاب فرصت سوزی کردند و ما باید فرصت سازی نماییم.

  وی با بیان اینکه باید متدینانه زندگی و از دین خدا محافظت کرد، اظهار کرد: مودت و محبت به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مهمترین و بزرگترین فریضه انسان ها است.

  IMG_20160527_093309

  در ادامه حاج امین اسماعیل زاده مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به نوحه خوانی در راستای مقام شهدای هشت سال دفاع مقدس و به خصوص شهدای گمنام پرداخت.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro