معرفی سبک زندگی مطالعه محور به خانواده ها/بهره برداری از کتابخانه روستایی تنیان در صورت تامین بودجه

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۱۰ خرداد ۹۵ - ۱۷:۳۳

  کد خبر : 45825
  مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:

  معرفی سبک زندگی مطالعه محور به خانواده ها/بهره برداری از کتابخانه روستایی تنیان در صورت تامین بودجه

  مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به معرفی سبک زندگی مطالعه محور به خانواده ها، گفت: در صورت تامین بودجه از کتابخانه روستایی تنیان بهره برداری می شود.

  به گزارش خبرنگار واران خبر، امیر محمدپور ظهر امروزدر جلسه نهاد کتابخانه های صومعه سرا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: شهرستان صومعه سرا دارای ۵ کتابخانه است که به ازای هر ۱۰۰شهروند این شهرستان یک متر و ۵۳ سانتیمتر فضای کتابخانه ای موجود است.

  وی با بیان اینکه متاسفانه از هر ۱۰۰شهروند صومعه سرایی فقط ۲ نفر عضو کتابخانه ها هستند، افزود: در کتابخانه های این شهرستان به ازای هر ۲ شهروند یک کتاب وجود دارد.

  مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان، کتابخانه های عمومی را به عنوان یک مکان غنی و برزو ۱۰۰درصد فرهنگی دانست و گفت : با توجه به شعار سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل، نهاد کتابخانه ها اقدام و عمل را با شعار خواندن جدی گرفته است.

  محمدپور با بیان اینکه شاداب سازی کتابخانه ها در دست اجرا است، تصریح کرد: کتابخانه ها باید با حضور نویسندگان، پژوهندگان، شاعران و… پاتوقی برای خواندن تبدیل شود.

  وی با بیان اینکه وضعیت کتابخانه ها از مطلوب فاصله دارد، خاطرنشان کرد: در سند چشم انداز ۹۵، سبک زندگی مطالعه محور به خانواده ها معرفی می شود.

  مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه کتابخانه ها برای همه سنین  برنامه دارند، اظهار کرد: کتابداران مشاوران امین هستند که تا شعاع یک و نیم کیلومتری کتابخانه ها را پوشش می دهند.

  محمدپور با بیان اینکه هر کتابدار موظف به پوشش دادن بالغ بر ۶۰۰عضو است، افزود: جامعه کتابخوان، ایران آباد را در پیش دارد.

  وی با بیان اینکه در شهر تنیان کتابخانه روستایی است که در صورت تامین بودجه، تا پایان سال ۹۵ تحویل داده می شود، گفت: بخش عمده ای از کتابخانه ها کافی نت و پژوهش سرا دارند.

  مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان برگزار می شود، تصریح کرد: علاقه مندان برای شرکت در مسابقه می توانند کتاب های مسابقه را در کتابخانه ها و یا از اینترنت تهیه کنند.

  يک ديدگاه

  1. شورانگیز صومعه سرا گفت:

   خوشبختانه بعداز دوره خصوصی سازی در صومعه سرا امکان دارد، دوره دلخوش سازی را در صومعه سرا رااندازی میشود .وعده های رویای دکتر دلخوش تمام نشدنی است. این وعده های ممکن است هرگز محقق نشود ایجاد پایگای امدادرسانی هوای در شهرستان صومعه سرا داد مگر مسئولین هلال احمر در تهران حاضر میشوند میلیاردهای هزینه بخاطر احداث پایگاه امداد هوای هلال احمر در صومعه سرا هزینه کنند . امداد هوای نیازبرج کنترول، نصب رادار جهت رهگیری و بی سیمی، محل فرود بالگردیا چرخ بال و اسکان خدمه ومحل سوختگیری ، تعمیر و نگهداری هلی کوپتر و محل اسکان خلبان

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro