حقوق بازنشستگان کشور ۲۰ درصد افزایش یافت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۰ خرداد ۹۵ - ۱۳:۰۵

  کد خبر : 46089
  افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری؛

  حقوق بازنشستگان کشور ۲۰ درصد افزایش یافت

  معاون فنی صندوق بازنشستگی از افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری از ۱۲ تا ۲۰ درصد خبر داد و گفت: حقوق و معوقات این افراد در خرداد ماه به حسابشان واریز می‌شود.

  واران خبر:محمدعلی ابراهیم‌زاده در یک نشست خبری به افزایش حقوق بازنشستگان کشوری اشاره کرد و افزود: افزایش حقوق بازنشستگان به صورت پلکانی از ۱۲ تا ۲۰ درصد و با توجه به حقوقی که دریافت می‌کنند، در خرداد ماه در فیش حقوقی‌شان پرداخت می‌شود و همچنین معوقات فروردین و اردیبهشت نیز در خرداد پرداخت خواهد شد.

  وی گفت: بازنشستگانی که حداقل حقوق ۷۵۰ هزار تومان را دریافت می‌کردند، حقوقشان با افزایش ۲۰ درصد به ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد و به همین میزان به ازای هر ۵۰ هزار تومان حقوق تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پلکانی افزایش پیدا می‌کند و حقوق بالای یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیز ۱۲ درصد افزایش خواهد داشت.

  بالاترین حقوق پرداختی ۱۴ میلیون تومان بوده است
  معاون فنی صندوق بازنشستگی با اشاره به اینکه میانگین افزایش حقوق ۱۵ درصد است، گفت: بالاترین حقوق پرداختی ۱۴ میلیون تومان بوده که با افزایش ۱۲ درصد به حدود ۱۶ میلیون در ماه می‌رسد که البته این حقوق بر اساس قانون و به برخی افراد خاص پرداخت می‌شود و فقط یک نفر است که این مبلغ را دریافت می‌کند.

  ابراهیم‌زاده تاکید کرد: بر اساس قوانین، سقف حقوق شاغلین و بازنشستگان هفت برابر حداقل حقوق است به طوری که حداکثر شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود که این موضوع در مورد همه مقامات کشور رعایت می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه برخی اقشار خاص از این مقررات مستثنی هستند، گفت: این افراد بیش از هفت برابر حداقل حقوق را دریافت می‌کنند مانند اعضای هیأت علمی دانشگاه، قضات، مستشاران و … که این افراد ۲.۵ تا ۳ درصد کل بازنشستگان صندوق بازنشستگی را شامل می‌شوند که هفت تا هشت میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

  یک میلیون و ۲۸۰ بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند
  معاون فنی صندوق بازنشستگی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۲۸۰ بازنشسته تحت پوشش این صندوق هستند، اظهار داشت: علاوه بر افزایش حقوق، مزایای دیگری مانند حق عائله‌مندی و اولاد نیز به بازنشستگان تعلق می‌گیرد که ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان حق عائله‌مندی و ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان نیز حق اولاد بازنشستگان است.

  ابراهیم‌زاده در خصوص جابجایی بیمه‌ها از صندوق به صندوق دیگری گفت: اگر فردی بخواهد خودش صندوق بیمه‌ای را تغییر دهد، قانونگذار فقط یک بار به وی اجازه این کار را داده و باید مابه‌التفاوت بیشتری را پرداخت ‌کند اما در مورد افرادی که دستگاه و یا نوع استخدام آنها تغییر می‌کند، قانونگذار مرتبه‌ای را تعیین نکرده و مابه‌التفاوت بیمه پرداختی نیز کمتر خواهد بود.

  وی از صدور احکام افزایش حقوق بازنشستگان کشوری خبر داد و گفت: پس از ابلاغ مصوبه هیات وزیران، احکام مورد نظر صادر و به استان‌ها اعلام شده است و بر همین اساس در خرداد ماه هم افزایش حقوق و هم معوقات دو ماه اول سال به حقوق آنها واریز می‌شود.

  معاون فنی صندوق بازنشستگی در مورد حقوق بازنشستگان پیش از موعد نیز افزود: تمامی بازنشستگان و ازکارافتادگان و حتی افرادی که با یک روز کار و یا ۲۰ سال کار مشمول صندوق بازنشستگی قرار گرفته‌اند، حداقل ۹۰۰ هزار تومان را دریافت می‌کنند و ربطی به بازنشستگی پیش از موعد و سنوات آنها ندارد و بازنشستگان نیز هیچ فرقی برای ما ندارند.

  ابراهیم‌زاده گفت: بازنشستگی پیش از موعد تا سال گذشته قابلیت اجرا داشت و در سال جاری قانونی برای این موضوع در صندوق نداریم.

  وی با اشاره به اینکه معدل دو سال آخر خدمت بازنشستگان و کسوری که پرداخت کرده‌اند، ملاک حقوق آنها خواهد بود، گفت: افزایش پلکانی حقوق تا زمانی که فاصله حقوقی آنها به صفر برسد، به شرطی که شاغلینی که به جرگه بازنشستگان می‌پیوندند تفاوتی نداشته باشند، ادامه دارد که این موضوع با شرایط فعلی به چهار تا پنج سال زمان نیاز دارد.

  بر اساس این گزارش، بازنشستگانی که ۷۵۰ هزار تومان دریافت می‌کردند از افزایش ۲۰ درصدی، ۷۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان با افزایش ۱۹.۵ درصدی، ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار تومان افزایش ۱۹ درصدی، ۸۵۰ تا ۹۰۰ هزار تومان افزایش ۱۸.۵ درصدی، ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار تومان افزایش ۱۸ درصدی، ۹۵۰ تا یک میلیون تومان افزایش ۱۷.۵ درصدی، یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان افزایش ۱۷ درصدی مواجهند و به همین ترتیب تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان این افزایش‌ها به ازای هر ۵۰ هزار تومان نیم درصد کاهش پیدا می‌کند به طوری که بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۱۲ درصد با افزایش حقوق روبرو خواهند بود.

  مهر

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro