آغاز پرداخت وام های ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۰ خرداد ۹۵ - ۱۳:۰۶

  کد خبر : 46092

  آغاز پرداخت وام های ۸۰، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن

  شعب بانک عامل بخش مسکن از دیروز چهارشنبه ، پرداخت وام های ۸۰ ، ۶۰ و ۴۰ میلیون تومانی خرید مسکن را صرفا به کسانی که در یک سال اخیر در صندوق یکم سپرده‌گذاری کرده بودند، آغاز می‌کنند.

  واران خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ این تسهیلات به ترتیب در «تهران»، «مراکز استان و شهرهای بزرگ» و «شهرهای کوچک»به اعضای صندوق یکم که دوره یکساله سپرده‌گذاری ‌شان سر رسیده است، تعلق می‌گیرد.

  این وام‌ها با احتساب اصل سپرده به ترتیب قدرت خرید ۱۲۰میلیونی، ۹۰ میلیونی و ۶۰ میلیون تومانی ایجاد می‌کند.

  سال گذشته درست در همین فصل و همین روز کار ثبت نام از متقاضیان وام‌های صندوق «یکم» که به «تسهیلات نیازمند پس‌انداز یکساله» معروف است، اغاز شد و اکنون موعد دریافت تسهیلات «یکم» برای گروه اول سپرده‌گذاران در این صندوق است.

  در ۱۱ ماه فعالیت صندوق پس‌انداز مسکن «یکم» یعنی از ۱۹ خرداد سال گذشته به‌عنوان زمان راه‌اندازی صندوق تا ۱۸ اردیبهشت امسال، در مجموع ۴۶ هزار و ۱۹۶ نفر در سراسر شهرهای کشور اقدام به سپرده‌گذاری و ثبت نام در این صندوق کردند و به نظر می رسد امار سپرده‌گذاران صندوق «یکم» در اولین سالگرد تاسیس این صندوق مرز ۵۰ هزار نفر را رد کرده است.

  حدود ۲۵ درصد از جامعه سپرده‌گذاران صندوق «یکم» را ساکنان شهر تهران تشکیل می دهند که البته این نسبت شباهت حداکثری به سهم پایتخت از کل معاملات کشوری خرید مسکن دارد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro