23میلیون رمز عبور توییتر در دارک وب به فروش گذاشته شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۲۰ خرداد ۹۵ - ۱۳:۱۶

  کد خبر : 46108

  ۲۳میلیون رمز عبور توییتر در دارک وب به فروش گذاشته شد

  به نظر می‌رسد این روزها بازار فروش حساب‌های کاربری افراد در وبسایت‌های بزرگ دنیا داغ است. به تازگی یک هکر روس ادعا کرده که اطلاعات ورود به ۳۲ میلیون حساب کاربری توییتر را به فروش گذاشته است.

  واران خبر به نقل از زومیت: درست چند روز پس از انتشار اخباری مبنی بر هک شدن حساب‌های کاربری توییتر و پینترست مارک زاکربرگ- مدیر عامل فیسبوک، به نظر میٰ‌رسد افراد بیشتری نیاز به تغییر رمزهای عبور خود دارند.

  به تازگی یک هکر روسی مدعی شده که اطلاعات ورود به میلیون‌ها حساب کاربری توییتر را با قیمت ۱۰ بیت کوین یا ۵۸۰۷ دلار برای فروش گذاشته است. LeakedSource اعلام کرده است که پایگاه داده‌ای که یک کپی از آن را دریافت کرده شامل اطلاعات ورود به ۳۲ میلیون حساب کاربری است.

  این سایت اعلام کرده است که رمزهای عبور به صورت متنی بوده‌اند و برخی از آن‌ها متعلق به کاربران روسی هستند. به نظر می‌رسد بیش از آن که این اطلاعات از طریق نفوذ به سیستم‌های توییتر فاش شده باشد، از طریق حملات بدافزاری به کاربران فاش شده است.

  بیشترین رمزهای عبوری که در این پایگاه داده وجود داشته ‘۱۲۳۴۵۶’، ‘۱۲۳۴۵۶۷۸۹’، ‘qwerty’ و ‘password’ بوده‌اند. این موضوع کمی خطرناک است چرا که نشان می‌دهد حساب‌های کاربری که چنین رمزهای عبوری داشته‌اند فقط با کمی حدس زدن قادر به هک شدن بودند و نیاز چندانی به بدافزار هم نبوده است.

  اما خطر بزرگتر این است که بسیاری از افراد از رمز عبور یکسانی در وبسایت‌های مختلف استفاده می‌کنند. اگر یک مهاجم بتواند به اطلاعات یکی از حساب‌های کاربری این افراد دسترسی پیدا کند احتمالا قادر است به حساب‌های کاربری دیگر این افراد هم دسترسی داشته باشد.

  این خبر در شرایطی منتشر می‌شود که همین هفته پیش صدها میلیون حساب کاربری Myspace و تامبلر نیز برای فروش قرار داده شده بود. همچنین در اردیبهشت ماه، یک هکر روسی ادعا کرد که اطلاعات حساب کاربری ۱۱۷ میلیون کاربر لینکداین را فقط به قیمت ۵ بیت کوین (۲۲۰۰ دلار) برای فروش قرار داده است. بدون شک توییتر در قبال اخبار هک شدن حساب‌های کاربری کاربرانش سکوت نخواهد کرد. باید دید این شرکت چه عکس العملی در برابر این اتفاق از خود نشان می‌دهد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro