اظهارا ت «حجت‌الاسلام رفیعی» بر پایه دلسوزی و انجام وظیفه تبلیغی است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۱ خرداد ۹۵ - ۱۸:۱۹

  کد خبر : 46135
  یک فعال فرهنگی گیلان:

  اظهارا ت «حجت‌الاسلام رفیعی» بر پایه دلسوزی و انجام وظیفه تبلیغی است

  یک فعال فرهنگی گیلان گفت: اظهارا ت «حجت‌الاسلام رفیعی» بر پایه دلسوزی و انجام وظیفه تبلیغی است.

  اختصاصی/حجت‌الاسلام سعید مهدوی، فعال فرهنگی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار وارن خبر از صومعه‌سرا با اشاره به سخنان حجت‌الاسلام رفیعی در جمع نمازگزاران قم، اظهار کرد: اظهارا ت دکتر رفیعی بر پایه دلسوزی و انجام وظیفه تبلیغی و در راستای رسالت جامعه روحانیت که آن هشدار و بیدارباش نسبت به معضلات مختلف اجتماعی، به روز و به هنگام می باشد، است.

   

  وی افزود: یکی از آن معضلات و نابهنجاری‌ها که متاسفانه امروز در سایه ولنگاری فرهنگی بخشی از مسئولان در گوشه کنار جامعه، چهره متدینانه و ولایتمدارانه مردم مارا مخدوش نموده، پدیده بدحجابی و بعضا بی حجابی می باشد.

   

  این فعال فرهنگی گیلان گفت: البته معمولا هشدار در حالت طبیعی به کام مخاطبان اصلی که مسئولان باشند خوش نمی‌آید و بر این اساس بعضی‌ها با سوء برداشت و بعضی دیگر با فرا فکنی رسانه‌ای و تبلیغی، سخنان دکتر رفیعی را تحریف نموده و در یک فضای جنگ روانی ایشان را متهم به توهین به مردم گیلان نموده‌اند.

   

  حجت‌الاسلام مهدوی با بیان اینکه دکتر رفیعی به هیچ وجه به مردم گیلان توهین ننموده‌اند، تصریح کرد: ایشان صحنه‌هایی را که در برخی از خیابان‌های گیلان آن هم به جهت شرکت در مراسم سالگرد امام(ره) مشاهده نموده‌اند به بیان انذار و نصیحت به مسئولان کشوری و استانی داشتند.

   

  وی با بیان اینکه ظاهرا به مزاق مسئولان استانی خوش نیامده است و ازین سوء برداشت سوء استفاده تبلیغی و رسانه‌ای می‌نمایند، خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم حقیقت شبیخون فرهنگی بر جامعه خود را نفی نماییم.

   

  این فعال فرهنگی گیلان اظهار کرد: نباید با نفی واقعیات و سرپوش نهادن معضلات و ولنگاری‌های فرهنگی و اخلاقی عده‌ای ازهنجارشکنان، در فضای توهمی بمانیم.

   

  این فعال فرهنگی گیلان اظهار کرد: درست است که  مردم گیلان همانند همه مردم ایران  مردمی ولایتمدار و بیدارند اما تعداد معدود و محدود افراد بزهکار را نمی‌شود نفی نمود.

   

  آمار بزهکاری و نابهنجاری‌های رفتاری خود گویای خطر اندولسی شدن جامعه است

  حجت‌الاسلام مهدوی با بیان اینکه آمار بزهکاری و نابهنجاری‌های رفتاری خود گویای خطر اندولسی شدن جامعه است، افزود: آیاآقایان فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی و گروه‌های منحط وابسته به نظام سلطه برای ترویج بی حیایی را نفی می‌کنند؟

   

  وی گفت: در این شلوغی اظهار نظر، فیاض زاهد، چه تصاویر بدحجابی خانواده‌شان در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های عمومی نشر پیدا کرده، خنده آورترین است، البته خنده تلخ من از گریه غم انگیزتر است.

   

  این فعال فرهنگی گیلان تصریح کرد: انتظار می‌رود جامعه روحانیت گیلان خیرخواهی حجت الاسلام رفیعی را شروع خوبی برای مطالبه جدی از مسئولان فرهنگی برای استقرار حیا و عفاف در مناطق خصوصا گردشگری نمایند.

   

  حجت‌الاسلام مهدوی خاطرنشان کرد:ا گرچه بسیاری از این هنجار شکنی‌ها توسط غیر گیلانی‌ها اتفاق می‌افتد اما متاسفانه ظهور و بروز عواقب سوء آن، در فضای زندگی مردم متدین گیلان نمود پیدا می‌کند و آمار اعلام شده مراکز رسمی از طلاق و  بزه‌های اخلاقی خود حکایت گر این واقعیت تلخ است.

  ۵ ديدگاه

  1. گیلانی گفت:

   آقای سعیدمهدوی ، سخنرانی آقای رفیعی کاملاً توهین آشکار به مردم گیلان بود، ایشان به خود اجازه می دهند که صحنه‌هایی را که هرروز در سراسرکشور می بینند به مردم شریف گیلان نسبت دهد . زیرا کسانی هستنند به نام دلسوزی برای ایشان تفسیر میکنند. آیا ایشان می توانند آنچه در برخی نقاط اصفهان شیراز یا تبریز می شنوند یا می بینند در نماز جمعه قم بگویند. این توجیه گرا مردم گیلان را زلیله کرده اند

   • ناشناس گفت:

    تو برو نمازجمعه صومعه سرا شرکت کن ٬ کی بهت گفته توی نمازجمعه قم این حرفو زده معلومه خیلی خوابی!!!! اینجور افراد میخوان بفهمن که چی به چیه!!! خدا بخیر کنه

  2. کمب گفت:

   همه دلسوز شده اند مقصر مردم گیلان هستند چون مفسران دلسوزی زیاد شده اند

  3. ساحل گفت:

   شاید یکی ازبهترین نمایندگان استان گیلان آقای جعفرزاده نماینده رشت باشد ایشان با شجاعت تمام ازمنافع مردم گیلان دفاع میکند،در واکنش به سخنان توهین آمیز و تحریک کننده آقای رفیعی اوراسرجایشان نشانند.اگر آقای رفیعی این سخنان تحریک آمیز برای مردم تبریز میکرد،ماشاهد اعتراض مردمی میشد. ولی به مردم گیلان میگویند سخنان سخیف ایشان از روی دلسوزی بود

  4. گل گفت:

   حاج آقا سعید مهدوی ، چرا بعضی هابعنوان امربه معرف به شهروند گیلانی می تازندو عملی را که دیگرانجام میدهند به مردم گیلان نسبت دهد. سخنرانان آقای رفیعی توهین به مردم گیلان بود او حق نداشت عملی که از طرف همشهریان خودشان بصورت مهمان جهت تفریح به سواحل میاند ، بنام گیلانیان بگوید ،یعنی در سواحل دریا خزر مازندران ،گلستان و گیلان گردشگران با کت وشلوار وکفش حرکت کنند. خب به بچه محلهایش میگفت افرادی بهه نام دلسوز مردم گیلان را بیچاره کرده اند. یعنی شما سواحل مازندران و شهرهای شیراز و سرعین را ندیده اید .

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro