امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 4619
  پرینتخانه » اجتماعی, اخبار روز ایران و جهان تاریخ انتشار : 18 دسامبر 2012 - 12:58 |

اجرای دستور قصاص پس از ۸ سال با دستور رئیس دستگاه قضاء

انتشار گزارش پرونده یک قربانی اسیدپاشی در خبرگزاری مهر موجب شد تا پس از هشت سال رئیس قوه قضائیه دستور رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کند. به گزارش خبرنگار مهر، نهم آبان ماه امسال بود که جوانی ۲۸ ساله با حضور در خبرگزاری مهر از پرونده ای ۸ ساله خبر داد و گفت: […]

اجرای دستور قصاص پس از ۸ سال با دستور رئیس دستگاه قضاء

انتشار گزارش پرونده یک قربانی اسیدپاشی در خبرگزاری مهر موجب شد تا پس از هشت سال رئیس قوه قضائیه دستور رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کند.

به گزارش خبرنگار مهر، نهم آبان ماه امسال بود که جوانی ۲۸ ساله با حضور در خبرگزاری مهر از پرونده ای ۸ ساله خبر داد و گفت: در حالی صورت و چشمم را بر اثر اسید پاشی از دست دادم که حکم قصاص برایم صادر نمی شود.

سید داوود روشنایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جایی جز رسانه برای احقاق حقوق از دست رفته ام پیدا نکردم. آنقدر پله های دادگاه ها را بالا و پایین رفتم که دیگر نا امید شدم. داستان زندگی من یک کتاب است ولی هشت سال قبل وقتی که از خدمت سربازی معاف شده بودم تا به پدرم در خیاطی برای امرار معاش زندگی کمک کنم یک روز پاییزی جوانی به روی صورتم اسید پاشید که بعد ها خودش اعتراف کرد که اشتباه گرفته بود و هدف شخص دیگری بوده است.
این قربانی اسید پاشی گفت: پولی برای گرفتن وکیل نداشتم و خانم قریشی به صورت خیرخواهانه وکالت من را بر عهده گرفت. الان ۵ سال است که درمان نشدم. یک چشمم تخلیه شده است.

م-ق/۹۰/۴۲۶۸ شماره ای است که حفظ شدم. شماره پرونده ام در معاونت قضایی قوه قضائیه که با توجه به اینکه دو سال است حکم تائید دیوانعالی برای قصاص متهم گرفتم ولی متهم به من گفته است: من آنقدر نفوذ دارم که نمی گذارم حکم اجرا شود. تو را به خدا کمکم کنید تا صدای من را مسئولان بشنوند. مگر فرق من با آمنه بهرامی چیست؟ هر دوی ما قربانی اسید پاشی هستیم. حتی از بی بی سی هم تماس گرفتند تا با من مصاحبه کنند ولی قبول نکردم.

به گفته این قربانی اسید پاشی انتشار این گزارش موجب شد تا رئیس قوه قضائیه شخصا پرونده را بررسی کرده و دستور رسیدگی سریع به این پرونده را صادر کند. ۶۲-۹۱-۵۶۲۴ شماره دستور رئیس قوه قضائیه در تاریخ ۲۹ آبان ماه سال جاری است که هم اکنون پرونده در شعبه اجرای حکم دادسرای ناحیه ۲۷ دست قاضی جمشیدی است.

دفتر معاونت قضایی قوه قضائیه هم این دستور، شماره و تاریخ اعلام شده را در گفتگو با خبرنگار مهر تائید کرد. ولی داوود روشنایی می گوید: من همچنان منتظر اجرای حکم هستم ولی هنوز هم خبری نیست و باز دست به دامان رسانه شده ام.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.