فعالیت کوهورت در راستای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۶ خرداد ۹۵ - ۴:۲۹

  کد خبر : 46230
  مسئول کوهورت گیلان :

  فعالیت کوهورت در راستای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است

  مسئول مرکز تحقیقات کوهورت گیلان گفت:فعالیت کوهورت در راستای پیشگیری از بیماری های غیرواگیر است.

  به گزارش خبرنگار واران خبر دکتر فریبرز منصور قناعی؛  امروزدر آیین افتتاح کوهورت چشم گیلان در مرکز بهداشت و درمان صومعه سرا اظهار کرد:طرح کوهورت گیلان یکی از بهترین نوع کیفی کوهورت در سطح کشور است.

  وی با بیان اینکه طرح کوهورت گیلان همراه با جی.پی.اس است، افزود: به گفته برخی از مسئولان وزارت بهداشت و درمان، جی.پی.اس کوهورت فقط در سه تا چهار نقطه از سطح جهان اجرایی می شود.

  مسئول مرکز کوهورت گیلان با بیان اینکه طرح کوهورت گوارش در استان گیلان از اواخر سال ۹۲ به صورت پایلوت در منطقه تولمات صومعه سرا اجرایی شده است،گفت: کوهورت در راستای بیماری های غیرواگیر و پیشگیری از بیماری ها فعالیت می نماید.

  قناعی تصریح کرد: متاسفانه در سطح کشور مردم برای درمان بیماری هزینه های بسیاری می کنند تا درمان شود که با طرح کوهورت می توان از بسیاری از  بیماری ها پیشگیری به عمل آورد.

  وی با بیان اینکه در این طرح افراد ۳۵ تا ۷۵ سال مورد ارزیابی قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: تشکیل دو کارگاه «ثبت مرگ و میر» و «ثبت سرطان» در مرکز «کوهورت گیلان» از اهمیت بالایی برخوردار است.

  مسئول مرکز کوهورت گیلان افزود: برای راه اندازی کوهورت چشم ، ۴ میلیارد ریال هزینه شده  که از وزرات بهداشت و درمان تامین شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro