تسهیلات یکصد میلیون تومانی خرید ماشین‌آلات به جوانان صومعه‌سرایی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۸ خرداد ۹۵ - ۱۰:۴۰

  کد خبر : 46285
  مدیر جهادکشاورزی صومعه‌سرا:

  تسهیلات یکصد میلیون تومانی خرید ماشین‌آلات به جوانان صومعه‌سرایی

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه سرا گفت: برای خرید ماشین‌الات کشاورزی بیش از یکصد میلیون تومان به جوانان تسهیلات داده شده است.

  به گزارش خبرنگار واران خبر احمد پادیاب در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه در کانون بهشتی صومعه سرابا بیان اینکه طرح تجهیز و نوسازی در ۱۵۰۰ هکتار ۲۲ روستای این شهرستان انجام شده است، افزود: این پروژه یکی از طرح‌های زیربنایی با هدف افزایش تولید وکاهش هزینه‌های تولید طراحی شده است.

  وی با بیان اینکه جاده‌های بین نهرها، مزارع، زه‌کش‌ها به صورت هندسی در می‌آید، افزود: در زمین سنتی حدود ۱۵ مرز وجود دارد که در طرح تجهیز به چهار مرز کاهش پیدا می‌کند.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه ساختار شالیزارهای سنتی کهنه شده و کشاورزان با مشکلاتی از بیماری‌ها مواجه هستند، گفت: تا کنون ۲ هزار از اراضی شهرستان نقشه‌برداری شده و آمادگی اجرای طرح تجهیز از پاییز ۹۵ را در پی بگیریم.

  پادیاب تصریح کرد: کشاورزان استقبال خوبی ازبازسازی ایستگاه‌های پمپاژ و پوشش انهار زراعی در راستای تامین آب زراعی داشته‌اند.

  وی با اشاره به مدل‌سازی کارخانجات شالیکوبی شهرستان، خاطرنشان کرد: هدف از اینکار بالا بردن کیفیت برنج و کاهش ضایعات کیفی است که بازارپسندی محصول کشاورزان افزایش یابد.

  مدیر جهاد کشاورزی صومعه‌سرا با بیان اینکه در بخش کشاورزی دو نوع ضایعات وجود دارد، اظهار کرد: ضایعات کمی از بذر تا بذر است که با وجود ماشین آلات کشاورزی این ضایعات کم شده است.

  پادیاب با بیان اینکه مکانیزسیون کشاورزی از برنامه‌های اصلی جهاد است، افزود: توسعه در بخش کشاورزی باید همه جانبه باشد که در این راستا ماشین آلات را به داخل مزارع برده‌ایم.

  وی با بیان اینکه برای خرید ماشین‌الات کشاورزی بیش از یکصد میلیون تومان به جوانان تسهیلات داده شده است، گفت: پیش بینی می شود برداشت برنج امسال بیش از ۸۰ درصد مکانیزه و نیمه مکانیزه باشد.

  مدیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در سال جاری رشد ۵۰ درصدی نشاء داشته‌ایم، تصریح کرد: بانک نشاء از دیگر کارهای انجام شده در شهرستان است که سبب ایجاد اشتغال و جلوگیری از تغییر کاربری می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro