15000 هزار بسته اب اشامیدنی در لولمان پخش شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ آذر ۹۱ - ۲۱:۱۴

  کد خبر : 4645

  ۱۵۰۰۰ هزار بسته اب اشامیدنی در لولمان پخش شد

  محمدعلی فرامینی در جریان از وضعیت آبرسانی به لولمان از توابع بخش کوچصفهان این شهرستان اظهار کرد: به دلیل ریزش …

  محمدعلی فرامینی در جریان از وضعیت آبرسانی به لولمان از توابع بخش کوچصفهان این شهرستان اظهار کرد: به دلیل ریزش چاه عمیق تاسیسات شهر لولمان و کاهش آبدهی آن و قطع چند روزه آب در این منطقه در چهار روز اخیر، بیش از ۱۵ هزار بسته آب آشامیدنی در سایت بزرگ آبرسانی باغبانان فومن تولید و به این شهر ارسال شده است.

  به گفته وی، این تعداد بسته آب آشامیدنی توسط پنج دستگاه خودروی حمل آب به شهر کوچصفهان ارسال شده است.

  این مسئول، با بیان اینکه امسال بر اثر بارش شدید باران و وقوع سیل در شهرستان‌های شرقی گیلان از جمله لنگرود، املش و رودسر که منجر به قطع آب تعداد زیادی از روستاها شده بود، ابراز کرد: بیش از ۲۴ هزار و ۵۰۰ بسته آب آشامیدنی از سایت باغبانان فومن به نقاط حادثه دیده ارسال شد.

  وی اضافه کرد: این سایت بزرگ آبرسانی دارای یک باب مخزن زمینی به حجم ۱۰ هزار متر مکعب و ایستگاه پمپاژ آب برای انتقال آب از مخزن زمینی به طرف مخزن هوایی و یک باب مخزن تأمین فشار هوایی بتنی به حجم ۱۵۰ متر مکعب است.

  فرامینی با اشاره به تامین آب چند شهرستان استان از سایت باغبابان فومن، خاطرنشان کرد: ۶۴ روستای فومن، صومعه‌سرا و انزلی از سایت آبرسانی باغبانان فومن تامین آب می‌شوند.

  وی در ادامه به ترمیم شکستگی خط انتقال فومن اشاره کرد و یادآور شد: در یک هفته اخیر، ۲۰ مورد شکستگی خطوط توزیع و انتقال آبرسانی در ۱۰ روستای شهرستان فومن ترمیم شد.

  مدیر عامل آبفار گیلان ابراز کرد: در مدت مذکور ۲۰ مورد شکستگی که در خطوط توزیع و انتقال آبرسانی روستاهای خشکنودهان، ماکلوان، شنبه بازار، سند، اتورسرا، کاس احمدان، گل‌افزان و باغبانان به وقوع پیوسته بود، توسط این امور ترمیم شد.

  وی هزینه ترمیم این شکستگی‌ها را حدود ۲۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: دلیل اصلی این شکستگی‌ها مستهلک بودن لوله‌های آبرسانی بوده است.

  فرامینی متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون با صرف هزینه‌ای بالغ بر یک‌میلیارد ریال بالغ بر ۷ کیلومتر از خطوط توزیع و انتقال آبرسانی در فومن بازسازی شده است.

  به گفته وی، ۶۵ درصد از روستاهای فومن زیر پوشش شبکه آبرسانی روستایی قرار دارند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro