طرح نظارتی شب یلدا در صومعه‌سرا برگزار خواهد شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۸ آذر ۹۱ - ۲۱:۱۶

  کد خبر : 4648

  طرح نظارتی شب یلدا در صومعه‌سرا برگزار خواهد شد

  محسن آهنی عصر امروز در جلسه اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان با اشاره به فرا رسیدن آیین سنتی …

  محسن آهنی عصر امروز در جلسه اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان با اشاره به فرا رسیدن آیین سنتی شب یلدا و افزایش تقاضای مردم برای خرید کالای مرسوم این ایام، اظهار کرد: تمام گشت‌های نظارتی و بازرسی صومعه‌سرا در راستای کنترل بر قیمت‌ها فعال می‌شوند.

  وی با بیان اینکه طرح نظارتی ویژه «شب یلدا» با حضور بازرسان و ناظران کنترل بر قیمت کالا اجرا می‌شود، تصریح کرد: این طرح از تاریخ ۲۸ آذر جاری به مدت دو روز در صومعه‌سرا اجرا می‌شود.

  سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت صومعه‌سرا، جلوگیری از نوسانات قیمت، تنظیم بازار، تأمین حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی را از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح نظارتی شب یلدا در این شهرستان عنوان کرد و افزود: در طرح نظارتی شب یلدا در صومعه‌سرا هشت بازرس در قالب چهار گروه دو نفره فعالیت دارند.

  وی با اشاره به محوری‌ترین کالای نظارتی شب یلدا، اذعان کرد: آجیل و خشکبار، شیرینی و میوه از جمله مواد غذایی ویژه نظارت و بازرسی در شب یلدا است.

  آهنی، آیین سنتی شب یلدا را ایامی پرمصرف در استفاده از مرکبات و تنقلات برشمرد و بیان کرد: تمام مراحل تأمین، توزیع و قیمت اقلام مذکور در قالب طرح نظارتی شب یلدا کنترل می‌شود.

  وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف گرانفروشی و کم‌فروشی، مراتب را با سامانه ۱۲۴ به اطلاع بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت صومعه‌سرا برسانند.

  سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت صومعه‌سرا با اشاره به همکاری و ارتباط شهروندان با سامانه ۱۲۴ در این شهرستان، یادآور شد: بسیاری از نظارت و اعمال قوانین صنفی در صومعه‌سرا از طریق گزارش‌ها و شکایت‌های مردمی در ارتباط با سامانه ۱۲۴ اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان صورت می‌گیرد.

  به گفته وی، در جریان این بازرسی‌ها بالغ بر ۸۰ راننده متخلف صومعه‌سرا با توجه به شکایت مردم از افزایش بی‌رویه و خودسرانه کرایه‌ها با تشکیل پرونده صنفی به تعزیرات حکومتی معرفی شده‌اند.

  آهنی، ارزش ریالی پرونده تخلف رانندگان مذکور را بالغ بر ۱۲ میلیون ریال اعلام کرد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro