قاچاق کنندگان گیاهان طبیعی در شهرستان فومن به مراجع قضایی معرفی شدند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۸ تیر ۹۵ - ۱۹:۴۳

  کد خبر : 46600

  قاچاق کنندگان گیاهان طبیعی در شهرستان فومن به مراجع قضایی معرفی شدند

  تعدادی از افراد مخرب محیط زیست و تنوع زیستی که اقدام به تخریب گیاهان بومی در ارتفاعات ماسوله فومن می نمودند توسط نیروهای محیط زیست دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

  واران خبر: در گشت و کنترل و پایش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان فومن از عرصه های طبیعی ارتفاعات ماسوله ؛ فردی که اقدام به اجیرکردن افراد بومی و ریشه کنی و جمع آوری گیاهان دارویی و بومی از جمله گلپر-ثعلب- بابونه وغیره با حجم بسیار زیاد از داخل عرصه های طبیعی در ارتفاعات ماسوله می نمود با یک وانت حامل بیش از ۶ گونی  ۸۰ کیلویی از این گیاهان طبیعی دستگیر و پرونده تخلف نامبرده برای رسیدگی قضایی به دادسرای شهرستان فومن ارسال شد.
  سعدی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن با اعلام این خبر گفت  این فرد علاوه بر این که خودش اقدام به کندن و جمع آوری و قلع و قم این گیاهان می نمود واسطه خرید و فروش و جمع آوری و انتقال این گیاهان بین افراد محلی و خریداران کلان نیز بود .

  وی گفت رویش اغلب این گیاهان بصورت آندمیک و درارتفاعات پر شیب منطقه ماسوله دیده می شود و علاوه بر ارزش بیو لوژیکی ؛ در تثبیت خاک و جلوگیری از شستشو وفرسایش خاک در منطقه مورد نظر نقش اساسی دارند و با تخریب این گیاهان علاوه بر تهدید نسل آنها ؛ خطرفرسایش شدید منطقه رانیز بدنبال خواهد داشت .

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro