کشف 914 اصله چوب قاچاق در شهرستان صومعه سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۰ تیر ۹۵ - ۱۶:۳۰

  کد خبر : 46668
  رئیس اداره منابع طبیعی:

  کشف ۹۱۴ اصله چوب قاچاق در شهرستان صومعه سرا

  رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا از کشف ۹۱۴ اصله چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

  واران خبر :جمشید نعمتی عصر چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ما بیان کرد: با تلاش ماموران یگان حفاظت طی سه ماه نخست سال جاری، ۹۱۴ اصله انواع چوب آلات از نوع راش، اوجا، توسکا، افرا، خرمندیل و للکی در شهرستان صومعه سرا کشف و ضبط شده است.
  وی ارزش تقریبی این چوب های قاچاق را ۲۰۰ میلیون ریال ذکر کرد.
  نعمتی صیانت و حفاظت از منایع طبیعی را وظیفه همه آحاد مردم دانست و افزود: منابع طبیعی سرمایه با ارزشی محسوب می شود و همه باید در راستای حفاظت از آن و جلوگیری از نابودی عرصه های طبیعی تلاش کنند.
  وی با اشاره به دستگیری هفت نفر در سه ماه نخست سال جاری اظهار کرد: همچنین در طول این مدت، هیزم های جنگلی در روستاهای ضیابر ، تنیان و پشتیر از قاچاقچیان کشف و ضبط شده است.
  وی با بیان اینکه چوب های قاچاق متعلق به اراضی ملی است، گفت: همشهریان می توانند در صورت مشاهده قطع و حمل چوب، با منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تماس بگیرند و نیروهای یگان حفاظت را برای حفظ و حراست از منابع طبیعی یاری دهند.

  يک ديدگاه

  1. منتظرصومعه گفت:

   اتصادراه آهن وبزرگراه سراسرای استانهای ساحلی دریای خزر باعث سراریزشدن مسافران وانتقال ثروت به مردم صفحات شمالی می شود.امکانات خدماتی زیاد می طلبد مثل تعمییرگاه هامراکز سوختگیری،مراکز گردشگری وایسگاها ومسافراخانه هاو هتلها نمازخانه هاودرمانگاههای وفضای استراحت ایجاد میشود.واشتغال خودجوش برای مردم منطقه بوجودخواهدآورد.و درآمد حاصله ازگردشگرای سالم،پدیده منفی بیکاری در گیلان ازبین خواهد برد-=- آقای دلخوش به پیشنهادما توجه کنید. و صومعه سرا رااز مسیرراه آهن سراسری کشور بی نصیب نگذارید

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro