آغاز گاه شمار جان دادن شهر در فاضلاب

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۰ تیر ۹۵ - ۱۷:۴۲

  کد خبر : 46670
  روایت یک تهدید خاموش؛

  آغاز گاه شمار جان دادن شهر در فاضلاب

  واران خبر: با پیشرفت شهرنشینی و گسترش بافت شهری در جوامع پیشرفته علاوه بر رسیدن امکانات به دست مردم مشکلاتی …

  واران خبر: با پیشرفت شهرنشینی و گسترش بافت شهری در جوامع پیشرفته علاوه بر رسیدن امکانات به دست مردم مشکلاتی نیز فراهم میاید.

  دفع مواد زائد مانند زباله و فاضلاب در تمام دنیا یکی از عمده مشکلات مدیران شهریست که امروزه در بسیاری از کشور ها در حال مدیریت است.

  تصویه فاضلاب به روش های موجود و سپس دفع آن به رودخانه ها و یا استفاده از آن به عنوان آب مصرفی در کشاورزی امروزه بسیار مورد حمایت قرار گرفته .

  آلودگی آب یک مشکل بزرگ جهانی است که به ارزیابی مداوم و تجدیدنظر در سیاست منابع آبی در همهٔ سطوح احتیاج دارد (از آب‌های بین‌المللی تا آب‌های درون مرزی و چاه‌ها). همواره اشاره شده‌است که آلودگی آب علت مرگ و میر در سراسر جهان است،و اینکه روزانه بیش از ۱۴۰۰۰ نفر در اثر آلودگی آب می‌میرند.

  به صومعه سرا که بیاییم با کمی تامل در تاریخ این شهرستان متوجه پیشرفت بافت شهری آن میشویم،پیشرفتی که علاوه بر رساندن خدامات به شهروندان باعث دردسر آنها نیز شده است.

  دفع فاضلاب در شهر صومعه سرا به دلیل نبود تصفیه خانه و ساماندهی فاضلاب شهری یکی از معضلات بزرگ این شهرستان است.

  یکی از مدیران شهرستان  با اشاره به ورود روزانه ۵۴ متر مکعب فاضلاب به مزارع صومعه سرا پرده از فاجعه بزرگی برداشت که شاید بعدها اثرات آن را در شهروندان ببینم.

  ورود فاضلاب به مزارع شهرستان یعنی ایجاد بیماری های عفونی و گوارشی در بین مردم و در بدترین حالت شیوع وبا در منطقه.

   رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت سال گذشته در گفتگو با خبرنگاران علت شیوع بیماری واگیر شیگلوز که یک نوع اسهال خونی است در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری را آبیاری سبیزیجات با فاضلاب اعلام کرد.

  چندی پیش بود که یکی از سایت های خبری شهرستان با درج خبری از وضعیت اسف بار دفع فاضلاب در  عربان صومعه سرا نقدی بر وضعیت نا بسمان کنترل فاضلاب شهری داشت.

  امیدواریم موضوع دفع فاضلاب در شهرستان با تعامل مسئولین و نماینده شهرستان که می توان گفت یکی از فعالترین نماینده های استان گیلان است رفع شود.

   

  ۴ ديدگاه

  1. شیرین گفت:

   این درست نیست فاضلاب شهری صومعه سرا بدون تسویه مستقیماً به رودخانه بریزد

  2. شهروند گفت:

   سالها حداقل امکانات شهری درصومعه سرا ایجاد نشد. مردم از شهردار صومعه سرا انتظارات زیادی نداشتند، پاکسازی رودخانه شهر و احداث پارک ساحلی ایجاد میدان تربار و انتقال بازار به جای بهتر نشد، احداث ترمینالهای برون شهری زیبای که نشد .

  3. نو گفت:

   مگر میشه مگر داریم برای فاضلاب صومعه سرا چکار بایدکرد، چرا شویندها و سموم خانگی بدون تسویه براحتی به رودخانه های شهر میریزد. اگر اراده ای باشد می توان، همین رودخانه نگونبخت را پاکسازی کرد پارک ساحلی ایجادکرد.سالهاست حداقل امکانات شهری درصومعه سرا ایجاد نشد.پاکسازی رودخانه شهر چرا که نه

  4. سامان گفت:

   به نظر من این بر می گرد به مدیر بی کفایت آب وفاضلاب که تمام نیروها رو بسیج کرده برای وصول پول مشترکین برای ماندن در این سمت هر کاری می کنه بجزء سازندگی الان برین ازش سوال کنید وضعیت آب چطوره میگه اصلا” مشکلی نداریم همه چیز خوبه بعد اگه ازش بپرسیم در خصوص بی کیفیتی آب در کل صومعه سرا میگه اعتبار نداریم من نمی دونم این چه مدیری که تو گرفتن وصول مطالبات مشترکین بنده خدا،خودشو تو گیلان رتبه اول کرده، ولی در گرفتن مطالبات مردم از اعتبارات استان نفر اخر یهنی اگه یک سیستمی مثل سیستم شورای بود امکان نداشت این جور مدیران به ریاست برسند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro