پذیرش یکهزار و 580 کودک خیابانی در مراکز بهزیستی تهران

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۹ آذر ۹۱ - ۹:۱۶

  کد خبر : 4685

  پذیرش یکهزار و ۵۸۰ کودک خیابانی در مراکز بهزیستی تهران

  دیر کل بهزیستی استان تهران از پذیرش یک هزار و ۵۸۰ کودک خیابانی در ۳ مرکز ویژه این کودکان خبر …

  دیر کل بهزیستی استان تهران از پذیرش یک هزار و ۵۸۰ کودک خیابانی در ۳ مرکز ویژه این کودکان خبر داد.

  ولی الله نصر در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: درحال حاضر سه مرکز ویژه نگهداری کودکان خیابانی در استان تهران فعالیت می کند که دراین مراکز کودکانی که از سوی مراجع قضایی و نیروی انتظامی به بهزیستی سپرده می شوند از آموزشهای لازم برخوردار می شوند.

  وی تاکید کرد: براساس آمارهای موجود سال گذشته هزار و ۵۸۰ کودک به مراکز نگهداری واگذار شدند که امسال نیز احتمالا همین تعداد کودک جمع آوری خواهند شد اما آمار دقیق آن هنوز مشخص نشده است.

  مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه ۸۰ درصد کودکانی که در مراکز و خانه های کودک و نوجوان نگهداری می شوند، بد سرپرست هستند، گفت: در مجموع حدود ۲۳ هزار کودک در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند که ۸۰ درصد آنها بد سرپرست هستند.

  وی با اشاره به اینکه برای حفظ کرامت کودکان در مراکز بهزیستی اکثر مراکز آموزشی ما فاقد تابلو سر در است، گفت: تمام تلاش و برنامه ریزیهای لازم برای اینکه کودکان بهزیستی همانند کودکان عادی زندگی کنند انجام شده و همچنین محیطی همچون خانه برای آنان فراهم شده است.

  نصر درمورد کودکان ترخیص شده نیز گفت: به همین منظور در ترخیص افراد بی‌سرپرست پس از به دست آوردن شرایط ترخیص، همکاری‌های لازم انجام می‌شود و برای اشتغال آنها و همچنین کارآفرینی، حمایتهای لازم از سوی بهزیستی انجام می‌شود.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro