دستگیری چهار صیاد غیرمجاز قزل آلای خال قرمز در گیلان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۱۹ تیر ۹۵ - ۱۹:۰۴

  کد خبر : 46873

  دستگیری چهار صیاد غیرمجاز قزل آلای خال قرمز در گیلان

  چهار نفر از متخلفین صید غیرمجاز ماهی قزل آلای خال قرمز که از مسیر جاده جواهردشت با ورود به رودخانه حفاظت شده سموش رحیم آباد مبادرت به صید ماهی قزل آلا نموده بودند، توسط مأمورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر دستگیر شدند.

  واران خبر:در پی گزارش مردمی مبنی بر ورود تعدادی از صیادان غیرمجاز به رودخانه سموش که زیستگاه ماهی قزل آلای  خال قرمز می باشد  اکیپی از تداره محیط زیست به محل رودخانه سموش عزیمت و پس از تعقیب و گریز طولانی در مناطق صعب العبور مسیر رودخانه از روستا تب توس تا مسیر نزدیک جواهردشت  صیادان غیرمجاز را به همراه  ادوات صید  در منطقه خانه تله، چشمه کش-منطقه جنگلی دبین دستگیر کردند و این مأموریت تا ساعت ۴ بامداد  ادامه داشت .
  درویشی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر با اعلام این خبر گفت  از صیادان غیرمجاز بیش ازدویست عدد قلاب ماهیگیری سایز کوچک تا بزرگ ، ۷ حلقه نخ ماهیگیری ، دو دستگاه لانس ماهیگیری کشف و ضبط و جهت سیر مراحل قانونی به حوزه قضائی بخش رحیم اباد معرفی گردیدند.
  وی افزود رودخانه سموش یکی از رودخانه های حائز اهمیت شیلاتی است که نقش بسزایی در تکثیرو زاد آوری  طبیعی ماهی قزل آلای خال قرمز ایفا می نماید.

  این رودخانه در ضلع شمالی شهر رحیم آباد واقع و با بستر سنگی و دارای آب صاف و زلال با اکسیژن بالا و پوشش جنگلی متراکم و متنوع پیرامون ، زیستگاه طبیعی ماهی قزل آلا و دارای دو شاخه فرعی اژدها رودخانه و تب طوس رودخانه با چشمه های طبیعی متعدد می باشد که در قریه گوسفند گویه به یکدیگر ملحق که شاخه اصلی رودخانه سموش را تشکیل و در نهایت وارد رودخانه پلرود می گردد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro