پرواز اقتصاد مقاومتی با طاووس/کارآفرینی که نشاط را به روستا بازگرداند

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۲۲ تیر ۹۵ - ۱۰:۵۲

  کد خبر : 46966
  واران خبر گزارش می دهد:

  پرواز اقتصاد مقاومتی با طاووس/کارآفرینی که نشاط را به روستا بازگرداند

  یکی از فعالین اقتصادی روستای خانی کنار صومعه سرا با کوشش و جهاد علاوه بر پرورش طاووس در راستای اقتصاد مقاومتی موجب زیبایی روستا شده و خدمات بسیاری به روستائیان ارائه می‌دهد.

  واران خبر: اقتصاد مقاومتی یکی از راهکارهای ارزشمند و بی‌نظیر انقلاب اسلامی است که از سوی مقام معظم رهبری چندسالی است که برای مقابله جدی با تحریم‌ها و تهدیدات اقتصادی در کشور مطرح شده است.

  اقتصاد مقاومتی یک فرصت ناب برای بهترشدن وضعیت اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال پایدار در کشور است که نیازمند عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی همه مسئولان نظام از خُرد تا کلان است.

  در شرایط کنونی کشور، اقتصاد مقاومتی می‌تواند بهترین راهکار برای مقابله با دشمنان درعرصه جنگ اقتصادی باشد که از یک سو می‌توانیم دسیسه‌های دشمنان را در باب اقتصاد خنثی کنیم و از سوی دیگر می‌توانیم ضمن تکیه بر تولید ملی باعث افزایش اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان بیکار کشور شویم.

   به فرموده مقام معظم رهبری»اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد».

  بسیج سازندگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با هویت بخشی و اجرایی کردن فرمان مقام معظم رهبری در اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توانسته است با آموزش مشاغل مختلف در سطح کلان به متقاضیان بیکار و اعطای تسهیلات بانکی به آنان زمینه اشتغال آنان را در بخش‌های مختلف کشاورزی و تولیدی فراهم نماید

   

  توجه به اقتصاد مقاومتی مهم ترین راه مقابله با تهدیدهای اقتصادی دشمنان

  در این راستا بهزاد روانپاک، مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا با بیان اینکه توجه به اصول اقتصادمقاومتی موجب پویایی و رشد اقتصاد جامعه می‌شود، اظهار کرد: توجه به اقتصاد مقاومتی مهم ترین راه مقابله با تهدیدهای اقتصادی دشمنان است.

  وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک الگوی مناسب با شرایط بومی و محلی فرهنگ کشور است، افزود: اقتصاد مقاومتی تلاش برای بهره گیری از ظرفیت‌های داخلی واتکا به توانمندی‌ها برای رفع مشکلات مردم است.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا با بیان اینکه خوداتکایی مهمترین نیاز زیر بنایی کشور برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است، گفت: توجه به اقتصاد در تقویت قدرت و عدم توجه به آن در ضعف کشور اثر گذار است.

  روانپاک با بیان اینکه بسیجیان در همه عرصه‌ها به ولی امر خود لبیک گفته‌اند، تصریح کرد: بسیج سازندگی نظارت مستقیم و مستمر بر تمامی کارگاه‌های تولیدی طرح‌های اقتصاد مقاومتی دارد و علاوه بر ارائه تسهیلات، کارگاه‌های آموزشی و ترویجی را برای فعالان اقتصاد مقاومتی برگزار می‌کند.

  بسیجیان پرچم‌داران عرصه‌های سازندگی در کشور هستند

  وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یک اقدام بسیجی است و بسیجیان پرچم‌داران عرصه‌های سازندگی در کشور هستند، خاطرنشان کرد: راهبردهای اقتصاد مقاومتی با تکیه بر آموزه‌های اسلام و دسترسی به دانش روز دنیا به ما کمک می‌کند که بهره وری را افزایش دهیم و با همین منابع موجود امور کشور را به پیش ببریم.

  مدیر بسیج سازندگی صومعه‌سرا اظهار کرد: رویکرد و سیاست بسیج سازندگی کمک به اقتصاد خانواده‌های محروم، تلاش در راستای افزایش کیفی تولید محصولات و صنایع تبدیلی غذایی، شناسایی و معرفی پروژه‌های موفق به عنوان طرح‌های الگویی در سطح استان و کشور است.

  روانپاک افزود: تسهیلات اقتصاد مقاومتی در قالب رشته‌های استخر گرم‌آبی و سردآبی، قارچ خوراکی، گلخانه محصولات کشاورزی، گیاهان دارویی، دابستی نمودن باغات کشاورزی، زنبور عسل، پرورش شتر مرغ و ماکیان است.

  وی گفت: صنایع بسته بندی مانند خشک کن، پودر کن، بسته بندی محصولات کشاورزی، رب و عصاره،ترشیجات و شوریجات، فراوری لبنیات، مربا و شربت، خوراک دام و طیور از دیگر رشته‌هایی است که تسهیلات اقتصاد مقاومتی به آن تعلق می‌گیرد.

  کم نیستند افرادی که با هزینه اندک اما با خلاقیت و پشتکار جدی، علاوه بر گذر از راه‌های سخت بر رونق اقتصادی خانواده خود افزوده و الگویی برایکارآفرینی جوانانی می‌شوند که نبود کار را بهانه ایی برای بیکاری خود می‌دانند در این رابطه گفتگویی با فرج کرمداز از فعالین اقتصادی روستای خانی کنار صومعه سرا که با کوشش و جهاد علاوه بر پرورش طاووس موجب زیبایی روستا شده و خدمات بسیاری به مردم روستا ارائه می‌دهد انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:

  جوانان با پشتیبانی دولت، اقدام به فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی کنند

  فرج کرم‌دار،  با بیان اینکه خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد، تصریح کرد: عشق و علاقه‌ای وافر به زیبایی دارم و به طبیعت عشق می‌ورزم.

  وی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۷ به پرورش مرغ‌های تزیینی چینی- امپراتور و لاری اقدام کردم، خاطرنشان کرد: همچنین پرورش انواع قرقاول از قبیل آمریکایی، پاکستانی، هندی و استرالیایی را در دستور کار خود قرار دادم.

  این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه پرورش طاووس یک جلوه خاصی به محیط روستا بخشیده است، اظهار کرد: ابتدا پرورش پرندگان را فقط به صورت تفننی در نظر داشتم و به فکر بهره اقتصادی نبودم.

  کرمدار با بیان اینکه بعد از مدتی با توجه به استقبال بی نظیر مردم در سراسر استان و هزینه اقتصادی، پرورش و فروش را دنبال کردم، افزود: به طور میانگین سالیانه دو میلیون تومان هزینه و بین پنج تا هفت میلیون تومان درآمد خالص نصیب خانواده‌ام می‌گردد که همسرم در این راستا بسیار فعال است.

  وی با بیان اینکه در این فعالیت اقتصادی از هیچ تسهیلات دولتی استفاده نکرده‌ام، گفت: تصمیم به تکثیر طاووس دارم که هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد و هم مشتریان بسیاری را داراست.

  این فعال عرصه اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و با توجه به کوچک شدن دولت، جوانان می‌توانند با اندک پشتیبانی دولت به اینگونه فعالیت‌ها اقدام کنند.

  کرمدار با بیان اینکه به دلیل علاقه وافر به محیط زیست، هر سال ۲ جفت قرقاول در محیط زیست رها می‌کنم، خاطرنشان کرد: متاسفانه فرهنگ حفظ محیط زیست بدرستی جا نیفتاده است و عده‌ای ناجوانمردانه دست به شکار  این پرندگان می‌زنند.

   وی اظهار کرد: همچنین اقدام به ایجاد فضای سبز در روستای خانی‌کنار کرده‌ام که منظره زیبایی را به وجود آورده است.

  اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی با توجه به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب راه برون رفت از رکود و ایجاد اشتغال و تنها راه جلوگیریاز مهاجرت و بازگشت جوانان به روستاهاست. اجرای صحیح سیاست‌های اقتصادی می‌تواند راهبری مشخص و مفید برای جایگزین کردن سایر محصولات بجای نفت باشد.

  گزارش:مائده فلاحتکار ضیابری

  يک ديدگاه

  1. فریز گفت:

   گزارش خوبی بود

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro