امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Monday, 24 June , 2019
امروز : دوشنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۸ - 21 شوال 1440
شناسه خبر : 47023
  پرینتخانه » اخبار صومعه سرا, گفتمان و اندیشه, ویژه تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۶ |

قورباغه ها در صومعه سراتغییر صدا می دهند !

واران خبر: مدتی است  که ذهن مردمان شهرم را برخی شبهه افکنان به خود مشغول کرده اند وبا   شایعات و وتوهمات ذهنی خود  قصد  برهم زدن آرامش واز بین بردن روحیه امید را دارند . بسیاری منشا  این  تفکرات پوشالی را که توسط  برخی افراد معلوم والحال  انتشار پیدا می کند به خوبی می شناسند […]

قورباغه ها در صومعه سراتغییر صدا می دهند !

واران خبر: مدتی است  که ذهن مردمان شهرم را برخی شبهه افکنان به خود مشغول کرده اند وبا   شایعات و وتوهمات ذهنی خود  قصد  برهم زدن آرامش واز بین بردن روحیه امید را دارند . بسیاری منشا  این  تفکرات پوشالی را که توسط  برخی افراد معلوم والحال  انتشار پیدا می کند به خوبی می شناسند و به علت آن واقفند .اینان  کسانی اند که هم در آیات و احادیث ما از آنها به عنوان «سبزه مزبله » یاد شده است  .افرادی که اگر چه ظاهر ی سبز دارند اماهمانند سبزه های هستند که  برروی زباله  رشد کرده اند و ریشه سست آن ها در  منجلاب بوده به هر طرف که باد بوزد خم می شوند . حال ورود این افراد در فضای مجازی برایمان یاد آور سخنان پیرمردی  است که اگر چه ساده اما مطابق حال این افراد است .
پیرمرد ی که   هرروز زودتراز آنکه زنگ تفریح بخورد دربوفه می نشست  وبرای دانش آموزان که  مشتری همیشگی اش بودند جملات جالبی بکارمی برد مثلا می گفت:قورباغه در آن طرف آب ، مثل سگ داد می کند! یا این قورباغه ها مار می خورند ،و…
وقتی ازاومی پرسیدی یعنی چه؟ وچه ربطی به فروشندگی دارد!لبخند زنان می گفت : مگرنه اینکه قورباغه هم درخشکی وهم درآب زندگی می کند هرروز رنگ عوض می کند! اما بدانیدهمین قورباغه اگربخواهد چیزی رانابود کند صدایش راهم تغییرمی دهدمانندسگ دادمی زند.
آن روزها این جمله پیرمرد ورد زبانمان   شده بودبدون آنکه منظورواقعی اش پی ببریم،اتفاقی پس ازگذشت سال ها،روزی همراه چندهمکلاسی قدیمی پیرمرد رادیدیم، ازاوپرسیدیم آیا این جملات  رابرای فروش می گفتی؟ نگاهی کردوگفت :قورباغه نمی خواهد که من وتو،  ما شویم می خواهد اعتماد واعتقاد من وتو وودرنهایت وحدت درجامعه رابگیرد.
برایش فرقی  نمی کند یک شهروندیاخدماتی ویامسوول وهنرمند ورزشکار و….در یک  روستا یا شهر و یا در کشور  باشی، نقدنمی داند،تخریب می کندوازریشه می کند.
چهره حق به جانب و دلسوز می گیرد   این روزهادرکانال هاویابه قول شماامروزی هادرفضای مجازی هم شنامی کند،آری کانال می زند تا امیدراازمردم بگیردازمردم عادی تامسوولان بالا،چپ وراست  راتخریب کند.
.آری قورباغه از نظر او همان دشمن نفوذی است  و… ازپیرمرد پرسیدیم  با قورباغه باید چه کنیم لبخندزد وگفت :همشهری قورباغه را خوب بشناس !!
وقتی به حرف هایش خوب بنگریم و با حال و  روز امروز برخی از این افراد بنگریم  براستی می بینیم  که پیرمرد  راست می گفت این روزها ازاین قورباغه ها زیادمی بینیم
که مثلا باتخریب شخصیتی ازیک مسئول شروع می کنندودرلابه لای آهنگ وترانه و عکس همگان  و وحدت جامعه راهدف خودقرارداده اند ودر خیال خود از خود قهرمانی ساخته اند .
اصلا چه فیش حقوقی داشته باشی یا نداشته باشی حرف خودشان رامی زنندتهمت افترا،توهین و..به قول پیرمرد آن طرف آب ویااین طرف آب مثل همان قورباغه صدای خود راتغییر می دهند .

به قلم : فرزاد حسن پور

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.