فریاد بی صدای گیلان از دست زباله های رها شده در طبیعت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۶ تیر ۹۵ - ۲۱:۵۱

  کد خبر : 47114

  فریاد بی صدای گیلان از دست زباله های رها شده در طبیعت

  رها سازی زباله در طبیعت بکر گیلان از دیرباز یکی از مشکلات مردم بوده که همواره رسانه ها و طرفداران محیط زیست را به سخن و تذکر وا میدارد

  واران خبر: زباله عضو انکار ناپذیر زندگی روزمره ماست و هر کس در روز چه بخواهد چه نخواهد مقداری زباله تولید میکند پس باید با آن کنار بیاییم.

  zobale (1)

  مدتی پیش بود که با گذر از یک روستای شهرستان با صحنه ایی تکراری اما عذاب آور رو به رو شدیم، در بین منظره ایی زیبا از طبیعت پرده ای از سمت دهیاری منطقه نصب شده بود با مضمون: ریختن زباله در سراسر مسیر پیگرد قانونی دارد، درست در زیر این پرده برخی افراد زباله و نوخاله های خود را در مسیر رها کرده بودند.

   

  دیدن این صحنه شاید برای خیلی ها تکراری باشد اما این موضوع از اهمیتش کاسته نمیشود که چرا عده ایی بدون توجه به دیگران زباله های خود را در طبیعت رها میکنند و لباس سبز طبیعت را با چنین لکه هایی سیاه میکنند.

  مردم گیلان باید بدانند که گیلان منبع تولید اکسیژن است و با ریزش زباله در طبیعت آن را به طرف مرگ می کشانیم.

  zobale (7)

  اما برای برطرف شدن این موضوع مهم چه باید کرد:

  تلاش برای ایجاد و یا تغییر الگوهای فرهنگی می تواند تلنگری باشد تا انسان های خفته در خواب غفلت، از روا داشتن بی مهری به طبیعت پرهیز کرده و برای نجات از دامی که با نابودی طبیعت برای خود پهن می کنند، با جدیت بکوشند.

  باید بدانیم که رفتار همه ما نسبت به محیط زیست باید متعهدانه و مسئولانه و با احترام باشد و همگی باید خود را مسئول رعایت و حفظ محیط زیست بدانیم، طبعا کسانی که به این درجه از حساسیت و وظیفه شناسی می‌رسند، دیگران را هم تشویق و ترغیت خواهند کرد تا اخلاق محیط زیستی را رعایت کنند.

  مشخص است که راه های بیشتری برای مبارزه با این پدیده وجود دارد و مردم و مسئولین می توانند از این راه ها برای آگاهی مردم استفاده کرده و این مسئله را حل کنند.

   

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro