گروه موسیقی «گیل و آمارد» ناصر وحدتی در تالار وحدت تهران اجرا خواهند داشت

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۶ تیر ۹۵ - ۲۱:۲۳

  کد خبر : 47115

  گروه موسیقی «گیل و آمارد» ناصر وحدتی در تالار وحدت تهران اجرا خواهند داشت

  گروه موسیقی «گیل و آمارد» با اجرای قطعات فولکلور گیلانی ۶ و ۷ مردادماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت تهران روی صحنه خواهد رفت.

  واران نیوز: ناصر وحدتی، سرپرست و خواننده این گروه، درباره این اجرا توضیح داد: این کنسرت در دو بخش اجرا می‌شود؛ در بخش اول، سازبندی (ارکستر) داریم و مقام‌های موسیقی گیلان را اجرا می‌کنیم. در قسمت دوم نیز تمام آوازهای زنان گیلانی را می‌خوانیم.

  وی ادامه داد: زنان گیلانی در خلوت خود آواز می‌خواندند، اما چون ساز نداشتند روی تشت و سطل ضرب می‌گرفتند. به همین دلیل، در این بخش، ما ساز نداریم و پنج نفر از اعضای زن گروه همراه با آواز، تشت‌زنی می‌کنند، من نیز طبل می‌زنم و آواز می‌خوانم.

  وحدتی ترانه‌های خود را با تحقیق در روستاهای گیلان و بیشتر از زنان می‌یابد. وحدتی چند اثر داستانی هم در کارنامهٔ خود دارد. او سابقاً در گروه شمشال فعالیت داشت تا این که گروه موسیقی گیل و آمارد را تأسیس کرد. ترانه های رعنا و آها بوگو که توسط وحدتی اجرا شده، از مشهورترین ترانه های فولکور گیلکی است که شهرت ملی نیز دارند.

  ناصر وحدتی، خواننده، نویسنده و پژوهشگر موسیقی است که به زبان گیلکی ترانه می‌خواند. او در بیش از ۱۵ کشور مختلف جهان برنامه اجرا کرده و در سال ۲۰۱۱ موفق به دریافت دیپلم افتخار از چهل‌پنجمین جشنواره موسیقی فولکلور جهانی در کشور کرواسی شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro