ادامه روند مقابله با گیاه سنبل آبی در تالاب انزلی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۳۰ تیر ۹۵ - ۱۸:۵۲

  کد خبر : 47196

  ادامه روند مقابله با گیاه سنبل آبی در تالاب انزلی

  در ادامه روند مقابله با گیاه مهاجم سنبل آبی در تالاب بین المللی انزلی همکاران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی طی برنامه ریزی مشخص به گشت و پایش از مناطق مختلف تالاب اعم از تالاب غرب – شرق و قسمت مرکزی و جنوبی پرداختند.

  واران خبر:   در این اقدام مقدار قابل ملاحظه ای از این گیاه در منطقه تالاب غرب در محدوده روستای سنگاچین شهرستان کشف و جمع آوری شد.
  اکبر میغی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی با اعلام این خبر گفت دغدغه مجموعه محیط زیست استان در خصوص وجود این تهدید خاموش در عرصه غیر قابل اغماض بوده و می بایست با ادامه برنامه مدون مبارزه با این گیاه مهاجم را ادامه دهیم .
  وی افزود  بدیهی است با دستورات اکید مدیر کل  حفاظت محیط زیست استان گیلان اینگونه مبارزه با این گیاه با جدیت  ادامه خواهد داشت.

  سنبل آبی(نام علمی: Eichhornia crassipes) نام یک گونه از تیره غلافیان است. این گیاه در دو سال گذشته وارد تالابهای استان گیلان خصوصأ تالاب بین المللی انزلی ، تالاب عینک رشت و چند آب بندان شهرستان شفت گردیده است . یک گونه غیر بومی است و گسترش سریع آن و پوشش کامل سطح آب موجب بروز مشکلات عدیده زیست محیطی خصوصأ کاهش تنوع زیستی و مرگ تدریجی تالابها را فراهم مینماید

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro