روزی که دلخوش سرخط اخبار مجلس دهمی ها شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳۱ تیر ۹۵ - ۱۹:۲۵

  کد خبر : 47202

  روزی که دلخوش سرخط اخبار مجلس دهمی ها شد

  واران نیوز: سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا که با رای قاطع مردم توانست در این دور از انتخابات جایگاه …

  واران نیوز: سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا که با رای قاطع مردم توانست در این دور از انتخابات جایگاه قبلی خود را باز پس گیرد به گفته مردم اینبار با تلاشی مظاعف شروع به کارهای عقب افتاده خویش کرده.

  سید کاظم دلخوش از معدود نمایندگانی بود که رای نیاوردنش در دور قبل باعث تعجب خیلی ها شد و حتی لاریجانی هم در آن دوران به این موضوع واکنش نشان داد.

  سید کاظم دلخوش به دلیل شعرخواندن در میان سخنانش معروف به بلبل مجلس شده بود و اکثر اوقات حتی انتقاد ها خویش را با شعر بیان میکرد به عنوان مثال در  نشست علنی مجلس در ۱۷ خرداد ۹۵  وی اعتراض خود را اینگونه بیان کرد:  وزیر در نشست امروز آسیب‌ها را گفت و برخی آقایان وقت بقیه نمایندگان را گرفتند و دوباره همان آسیب‌ها را بیان کردند. وزیر گفت «جان من و جان من دلبر جانان من/ برده دل و جان من دلبر جانان من» و پس از آن برخی نمایندگان آمدند و گفتند «برده دل و جان من دلبر جانان من/ جان من و جان من دلبر جانان من» این به نوعی تکرار همان حرف‌های وزیر بود.

  البته شعر خواندن های این نماینده همیشه به این آرامی و بدون حاشیه نبوده و نیست به عنوان مثال در سال ۸۹  دلخوش در جواب اعتراض کواکبیان برای او چنین خواند : ای سبزتر از بهار بنشین ای قلب تو چون انار بنشین/ اینقدر نزن هوار بنشین آید به توهم فشار بنشین

  خواندن این شعر در جواب اعتراض کواکبیان باعث شد تا محمدقسیم عثمانی نماینده بوکان در تذکر آیین نامه ای به اشعار، به ماده ۲۳ آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر حفظ شان و جایگاه مجلس اشاره کند و بگوید نمایندگان باید از خواندن اشعار پشت کامیونی خودداری کرده و اگر لازم به خواندن شعر است ما شاعرانی چون مولانا ، حافظ و سعدی داریم که باید این اشعار را قرائت کنند.

  حواشی شعر خواندن دلخوش اما دیروز در نشست علنی مجلس  باعث شکه شدن بسیاری در ایران شد

  در جریان این نشست وی  با خواندن قطعه شعر “هر کس به ریاست رئیس بد بین است / چاره درد او شهر داوود محمدی است” به تایید نطق پیش از دستور لاریجانی پرداخت.

  وی با استقبال از نطق پیش از دستور لاریجانی در محکوم کردن اقدام‌های اخیر امریکا علیه کشورمان، اقدام به بیان نوعی شوخی کرد و گفت که اگر آمانو ( مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی)به رفتار خود ادامه دهد، حساب او با شهر آقای داود محمدی (دو داوود محمدی در مجلس حضور دارند یکی نماینده تهران و دیگر نماینده قزوین) است.

  بس از خواندن این شعر بود که صادقی نماینده تهران با انتقاد از این شوخی گفت: ما هم با نطق آقای لاریجانی موافق هستیم اما شعری که آقای دلخوش خواندند، به هیچ وجه در شأن مجلس شورای اسلامی نبود.

  photo_2016-07-21_19-03-41

  معلوم نیست به چه دلیل سید کاظم دلخوش نماینده مردم شریف صومعه سرا با این شوخی دست به حمایت از رئیس مجلس زده است.

  بسیاری از رسانه ها دلخوش را متهم به توهین به مردم قزوین کرده بودن و این شوخی را قومیتی دانستن که سید کاظم دلخوش منظور خود از داوود محمدی را دوست خود در گیلان معرفی کرد و گفت: ما همه جا شعر می خوانیم و قصد مزاح است.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro