در مسیر فعالیتهای ورزشی ام هرگز ناامید نشدم زیرا خواستن توانستن است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : دوشنبه ۴ مرداد ۹۵ - ۱۶:۵۲

  کد خبر : 47284
  محبوبه تجدد:

  در مسیر فعالیتهای ورزشی ام هرگز ناامید نشدم زیرا خواستن توانستن است

  واران خبر به نقل از سوما نیوز: شهر زیبایمان صومعه سرا همیشه زادگاه ورزشکاران قهرمان و پهلوانان نامی بسیار زیادی …

  واران خبر به نقل از سوما نیوز: شهر زیبایمان صومعه سرا همیشه زادگاه ورزشکاران قهرمان و پهلوانان نامی بسیار زیادی بوده و هست و مدتی است که در صومعه سرا شاهد رشد چشمگیر و حضور بیش از بیش و فعالیت ورزشکاران در سطح ملی و بین المللی به عنوان مربی هستیم و یکی از این مربیان جوان،با اخلاق و آینده دار خطه سرسبز سوماسرا مجبوبه تجدد است.

  در ادامه برای آشنایی با این مربی و قهرمان ملی که به سهم خود فعالیت بسیار چشمگیری در رشد و اعتلای ورزش این شهر و استان و حتی کشور داشته است گفتگوی صمیمانه ای ترتیب داده ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست پس با ما همراه باشید…

  *لطفا خودتون رو معرفی کنید؟

  – محبوبه تجدد هستم متولد روستای پشتیر گوراب زرمیخ صومعه سرا که در حال حاضر در خانه پدری ساکنم و دارای مدرک کارشناسی فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه گیلانم.

  * لطفا عناوین و سمت هایی که داشتید رو بیان کنید؟

  – از سال ۸۳ با سپک تاکرا آشنا شدم و در اولین دوره قهرمانی کشور در سال ۸۳ با تیم گیلان مقام دوم کشور کسب کردم و از سال ۸۳ تا ۹۴ هر سال تیم گیلان مقام اول یا دوم را در سطح کشور کسب می کرد و در سال ۱۳۸۸ به اردو ملی دعوت شدم و در مسابقات جهانی تایلند مقام سوم را کسب کردم اما متاسفانه به علت پارگی رباط سلیبی زانو بازی در تیم ملی را از دست دادم.

  در سال ۱۳۹۵ به عنوان مربی تیم ملی دعوت شدم و هم اکنون به عنوان مربی تیم ملی هستم که این تیم برای مسابقات جهانی تایلند که ۲۷ مهر امسال برگزار می شود در حال آماده سازی است.

  * لطفا برای ما کمی درباره سبک تاکرا توضیح بفرمایید

  – رشته سپک تاکرا زادگاهش کشورهای تایلند و مالزی بوده که از سال ۸۳ وارد ایران شد. این رشته مهیج برگرفته از رشته های والیبال بدمینتون و فوتبال می باشد که در زمینی به ابعاد زمین بدمینتون و در هر طرف زمین سه نفر قرار میگیرند که بایستی توپ سپک تاکرا که توپ مخصوصی هست را از روی تور رد کنند که هر تیم سه ضربه می تواند به توپ بزند و تیمی که زودتر به امتیاز ۲۱ برسد برنده بازی است.

  *میزان علاقه مندی شما به ورزش سپک تاکرا چقدر بود؟

  – به قدری علاقه داشتم که فاصله زیاد محل زندگی و تمرین مرا ناامید نمی کرد و مجبور بودم از روستای پشتیر صومعه سرا با شرایط سخت تا رشت سر تمرین بروم ولی در مسیر فعالیتهای ورزشی ام هرگز ناامید نشدم زیرا خواستن توانستن است و باید پشتکار داشته باشیم تا به هدف خودمون برسیم.

  * علاقمندان به این رشته باید چه کار انجام بدهند؟

  – جلسات تمرینی این رشته در رشت سالن یادگار امام روزهای زوج ساعت ۴ تا ۶ برگزار می شود و در شهرستانها می توانند به اداره تربیت بدنی خود به هیات انجمنهای ورزشی مراجع کنند.

  * در طی این مسیر چه مشکلاتی را داشتید و دارید؟

  با اینکه این همه سال در ورزش استانی و ملی فعالیت داشتم اما متاسفانه در هیچ ارگان دولتی مشغول فعالیت نیستم و شرایط استخدامی برای من فراهم نشده است.

  * در حال حاضر چه فعالیتی دارید؟

  – البته روزها ناجی طرح دریا هستم و در زمینه های دیگه هم کار کردم مثلا بعنوان داور والیبال مسابقات زیادی را قضاوت کردم و یا در هندبال دانشجویی به مسابقات کشوری اعزام شدم و به کسب مقام هم نائل آمدم، مربی هندبال بودم و …

  * و حرف آخر

  – در پایان لازم می دانم که از زحمات خانواده و مربیانم که همیشه پشتیبان و مشوقم بوده اند کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم و همچنین از زحمات شما و همکارانتان در پایگاه خبری تحلیلی سوما نیوز که در جهت اعتلای شهرستان صومعه سرا فعالیت می کنید تشکر کنم و از خداوند بزرگ برای تمامی ایرانیان عزیز سلامتی و سعادت بخواهم.

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro