تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۷ مرداد ۹۵ - ۱۸:۳۹

  کد خبر : 47578
  نماینده مردم صومعه سرا:

  تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرد

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به ضعف تیم اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرده و آقای روحانی چوب این تیم را می‌خورد.

  سیدکاظم دلخوش عصر امروز در همایش ملی «تبیین جایگاه بخش خصوصی در اقتصاد مقاومتی» در تالار حکمت دانشگاه گیلان با اشاره به وجود منابع بسیار در کشور اظهار کرد: حاکمیت باید طوری از منابع کشور استفاده کند تا مردم از آن بهره ببرند.

  وی به وجود ۸ هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی غیر فعال و نیمه فعال در کشور اشاره کرد و افزود: اگر واحدهای مذکور راه‌اندازی شوند مشکل سه میلیون نفر بیکار در جامعه برطرف می‌شود اما از منابع کشور به‌درستی استفاده نشده است.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت ضعف دارد، تصریح کرد: آقای روحانی چوب تیم اقتصادی خود را می‌خورد.

  دلخوش، عملکرد وزرای امور خارجه و راه و شهرسازی را خوب ارزیابی کرد و گفت: تیم اقتصادی دولت، اقتصاد کشور را فلج کرده و تورم که برطرف نشده، رکود نیز به آن اضافه شده است.

  وی با تأکید براینکه اقتصاد مقاومتی باید توسط بخش خصوصی عملیاتی شود، بیان کرد: بخش خصوصی باید قوانین را احصا کرده و در مجلس آن را اصلاح کند.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی به وجود هیأت تطبیق در مجلس اشاره کرد و یادآور شد: در هیأت مذکور می‌توان علیه هر کدام از بخش‌های اجرایی کشور حکم صادر کرد.

  دلخوش با اشاره به اینکه آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های دولت نمی‌تواند خلاف و ناقض قانون باشد، اظهار کرد: آمادگی ارائه مشاوره رایگان به اتاق‌های بازرگانی، اصناف و تعاون را دارم.

  وی، اصل ۴۴ قانون اساسی را سبب احیای بخش خصوصی دانست و خاطرنشان کرد: تنها با حرف زدن مشکلات برطرف نمی‌شود و بخش خصوصی باید از اختیارهای خود استفاده کند.

  نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: درد تولید باید در هر شرایطی به نمایندگان مجلس انتقال داده شود تا بتوانند آن موضوع را پیگیری و برطرف کنند.

  ۵ ديدگاه

  1. سر خط گفت:

   آقای دلخوش ما بزرگ شهرما هستید – هر روز درآمد مردم صومعه سرا کمتر میشود. مسافران شهرما را برای سیاحت واسکان انتخاب نمیکنند. ورودهای شهر که ویترین هرشهرمیباشد تمیز و زیبا نیست. بالاخره تب نصب بنرتشکر دلخوش بابت اسفالت جاده های روستایی خاموش میشود – ما از شما انتظار بیشتری داریم آوردن صنایع مادر جهت اشتغال پایدار، دلخوش جان صومعه سرا از گردونه راه آهن سراسری کشور حذف شده و هیچ اعتراضی بخاطر این نادیده گرفتن نشده در آینده مردم همه نماینده گان فعلی و قبلی را بابت این کم کار مورد قضاوت قرار خواهد داد شاید برای بعضی ها مهم نباشد زیرا کار قطار شروع نشده، در شهرما بنا منحصربفرد وجود ندارد شهرستان فومن نهایت استفاده از جاده های صومعه سرا میبرد مانند مسیر بازارجمعه یا جاده بین الملل به فومن- مردم ما نظارگر هجوم توریستهای داخلی و خارج به شهر همسایه هستند

  2. پرسش آینده گفت:

   شهرصومعه سرا برای مسافران و گردشگران خارجی ناشناخته هنوزشهرما خانه معلم ندارد. امکانات رفاه و سیاحتی در مسیر راه مسافران نیست ( نمازخانه و wc، بازارگیلانی و مجسمه از مردم گیل نصب نشده، ایجاد فواره ، فضای سبز تمیز برای مسافر انگیزه ایجاد میکند. . ورودهای شهر حتی برای توقف کوتاه مدت مناسب نیست- دکترجان شهرشما از نقشه مسیرساخت راه آهن وجود ندارد. صداهای شهروندان شنیده نمیشود-بله آینده گان شما نمایندگان حاضر و قبلی را بابت این کم کار سرزنش میکند ،بله فعلان صداها شنیده نمی شود شروع بکار رفت و آمد قطارهای باری و مسافری مردم بیدارمیشوند.شهر بن بست فومن و ماسال بصورت یکتاز درحال توسعه همه جانبه هستند ، روستایان ما بابت اسفالت شهر پرده ها را غرق کرد ه اند – مردم ما نظارگر هجوم توریستهای داخلی و خارج به شهرهای همسایه هستند آقای دلخوش تلاش کنید تا صومعه سرا در مسیرراه آهن سراسری کشور قرارگیرد

  3. شمایل گیلان گفت:

   نمایندگان گیلان چرا؟روی مشتراکات استانهای ساحلی دریا خزر برنامه ریزی کنید، محصولات تبدیلی کشاورزی به محصول نهایی، پیگیری{ ساخت بزرگراه و راه آهن سراسری استانها شمالی بین گیلان و مازندران و گلستان} همان طوریکی که( استانهای ترک نشین شرقی،غربی و اردبیل و زنجان سالهاست بدلیل اشتراکشان درحال انجاماً ) از مشتراکات استانهای شمالی دریا کاسپین استفاده کنید.سالهاست نمایندگان گیلان درکمیسیون کشاورزی بودن چه کردند. الان نه صنعت،نه کشاورزی دراستان گیلان مناسب نیست،فقط چندسال است مقامات گیلان رفتن دنبال گردشگری داخلی وخارجی. سالهاست مازندران در گردشگری دریاو اصفهان درگردشگری و تاریخی واستانهای کرمان و یزد آثارتاریخی کویر گردی موفق شده اند . اما شهرستان صومعه سرا هم در امر کشاورزی وصنعت وهم درگردشگری حرفی برای گفتن ندارد.

  4. آی گفت:

   دکتردلخوش جان، درآمد مردم هر روزکمتر می شود باید فکر جدیدی جهت بهبود معیشت مردم کرد.

  5. نگران طبيعت گفت:

   دوستان عزیزی که که از کمبود های شهر صومعه سرا می گویند که درست هم می گویند. ولی خود شهر چه جذابیتی می تواند برای مسافر داشته باشد. چه مکان تاریخی چه چشم انداز طبیعی چه یا چه بازار محلی و … دارد که مسافر را به شهر بکشاند. در حالی که شهر صومعه سرا در مقایسه با شهرستانهای دیگر بیشترین روستا را دارد. روستاهایی که هر کدام ویژگی های منحصر بفرد دارند. ولی متاسفانه در حال نابودی هستند. کی می می دونه که رودخانه های روستاهای صومعه سرا که زمانی محل مناسب تخم ریزی ماهیان استخوانی و سنتی بودند الان دیگه قابلیت پذیرش ماهیان را بخاطر برداشت بی رویه شن ماسه ندارند. این پدیده یعنی نایودی اکوسیتم. یعنی نابودی طبیعت. یعنی مصیبت. کی میدونه بخاطر برداشت بی رویه جنگل های کوهستانها .نفوذ پذیری زمین به حداقل رسیده و ابها جاری شده و رسوبات (خاک سطحی که برای تشکیلش حداقل ۱۰۰ سال طول می کشد.) را به رودخانه ه اورده و تالاب را پر می کنند. وتالاب کهن تبدیل به زمین های کشاورزی می شود. کی می دونه گیاهان هرزه معروف به آزولا مرداب را پوشانده و اب مرداب در زیر تناژ ها آزولا رنگ افتاب را نمی بینند. حالا هجوم فاضلابها دیگر نیاز به گفتن نیست. زباله های تجمع شده را همه می می بینند. ماهی ها گاهی بوی نفت می دهند.اینها مشکلات بخش حاشیه مرداب هستش. راهکار به نظر اینجانب:۱٫ با ایجاد یک کانال بسیار در خط عرضی جنوب مرداب هجوم مرداب برای تبدیل مرداب به زمین کشاورزی را بگیرند. (چون اگر این روند ادامه پیدا کند چند سال زمین های کشاورزی به انزلی وصل می شود. یعنی مرداب خشک می شود. ۲٫ وسعت رودخانه ها را افزایش داده و حاشیه رودخانه ها را برای جذب گردشگران فضا سازی کنند. مثل طولم شهر (پارک مرجغل). تا حدالامکان از ورود پساب صنعتی و شهری جلو گیری کنند. ۳٫ برای ایجاد یک تیم خود جوش طبیعت سبز از طریق رسانه ها تبلیغات شود. در مناطقی که طبیعت های کوهستانی داریم نیز مشکلات زیادی داریم. مثل ساخت ساز بی رویه. انباشت زباله و … . . زمانی که این مشکلات حل شد بعد ببینید شهر زیبای صومعه سرا چه می شود. همیشه اطراف و روستاهای یک معرف یک شهر می باشد.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro