فوت يك ايراني پس از بازجويي در آمريكا + عکس

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۳۰ آذر ۹۱ - ۹:۱۰

  کد خبر : 4765

  فوت یک ایرانی پس از بازجویی در آمریکا + عکس

  روزنامه واشنگتن پست در خبری اعلام کرد یک تبعه ایرانی دو روز پس از بازجویی شدید در فرودگاه بین المللی …

  روزنامه واشنگتن پست در خبری اعلام کرد یک تبعه ایرانی دو روز پس از بازجویی شدید در فرودگاه بین المللی دالِس Dulles واشنگتن فوت کرده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پایگاه اینترنتی روزنامه واشنگتن پست در این خصوص نوشته است که داریوش سر رشته تبعه ایرانی هفتاد و سه ساله و همسرش سکینه، ماه گذشته(شب انتخابات ریاست جمهوری آمریکا) از تبریز وارد فرودگاه بین المللی دالِس شدند تا با دختر و نوه دختری خود دیدار کنند.

  بر اساس این گزارش، سکینه سررشته همسر این تبعه ایرانی تابعیت آمریکایی دارد و همسرش داریوش سررشته نیز کارت سبز اقامت در آمریکا داشت، اما سه سالی بود که به آمریکا سفر نکرده بود.

  عدم سفر سه ساله سررشته به آمریکا توجه یکی از کارکنان گمرک و محافظت مرزی فرودگاه را به خود جلب می‌کند و پس از این بود که ماموران فرودگاه دالس، این دو نفر را به قسمت دیگری می‌برند و شروع به سوال از آنها می‌کنند.

  به گفته سکینه سررشته، در زمان بازجویی ماموران با صدای بلند به انگلیسی داد می‌زدند و همسر او را تهدید می‌کرده‌اند و او به دلیل مسلط نبودن به زبان انگلیسی حرف‌های آنها را متوجه نمی‌شده است.

  همسر وی در ادامه گفته است: ماموران فرودگاه، داریوش سررشته را با خود برد‌ه‌اند و این بازداشت و بازجویی بیش از پنج ساعت طول کشیده و پس از آن وی رنگ پریده و کاملا سراسیمه بازگشته است.

  داریوش دو روز بعد بر اثر حمله قلبی در خانه دخترش فوت کرد و اعضای خانواده‌اش معتقدند وی بر اثر فشار بازجویی تحکم آمیز پنج ساعته ماموران گمرک و وارد آمدن فشار شدید روحی جان سپرده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro