اظهارات عجیب فرماندار صومعه سرا در مورد خبرنگاران در روز خبرنگار!

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : پنج شنبه ۱۴ مرداد ۹۵ - ۹:۴۷

  کد خبر : 47823
  در همایش تجلیل از خبرنگاران؛

  اظهارات عجیب فرماندار صومعه سرا در مورد خبرنگاران در روز خبرنگار!

  این اظهارات فرماندار صومعه سرا در روز خبرنگار در حالی از سوی برخی خبرنگاران حاضر در مراسم به عنوان توهین تلقی شد که چندی پیش استاندار گیلان بر لزوم تکریم از خبرنگاران با توجه به سختی شغل این عزیزان تاکید کرده بود و گفته بود با آغوش باز به تجلیل از خبرنگاران می پردازیم.

  واران خبر:  چند روز مانده به هفدهم مرداد ماه، سالگرد شهادت خبرنگار محمود صارمی و روز خبرنگار، نماینده مردم صومعه سرا در اقدامی قابل تحسین با همراهی امام جمعه صومعه سرا و فرمانداری این شهرستان مراسمی را جهت تجلیل از خبرنگاران شهرستان صومعه سرا و تعداد زیادی از خبرنگاران استان گیلان ترتیب داد.

  متاسفانه در جریان این مراسم، اسماعیل پور مدیرمسئول اسبق هفته نامه موج شمال و فرماندار فعلی شهرستان صومعه سرا در حالی که خود را بعنوان یک خبرنگار معرفی می کرد با نسبت دادن صفاتی چون تهدیدگر و تخریبگر به برخی از خبرنگاران موجب بهم ریختن جو سالن مراسم شد.

  در پاسخ به اظهارات عجیب فرماندار صومعه سرا و اعتراض برخی از خبرنگاران به این اظهارات عجیب، حسن سامری بازرس خانه مطبوعات بعنوان یک خبرنگار با مطرح کردن این بحث که خبرنگاران از بایدها و نبایدهای خود در عرصه خبر آگاه اند از فرماندار صومعه سرا بابت اظهاراتش توضیح خواست.

  در پاسخ به سامری بازرس خانه مطبوعات، فرماندار صومعه سرا در ادامه اظهارات خود با بیان اینکه شما در زمان حرف زدن گوش می کنید و وقتی که باید گوش کنید حرف میزنید!!، اظهارات خود را متوجه خبرنگاران صومعه سرا دانسته و با تغییر موضع بیان کرد: منظور بنده معضل جدیدی است که در صومعه سرا با آن مواجهیم و آن هم روش توهین و تهدید است که خبرنگاران صومعه سرا در پیش گرفته اند.

  این اظهارات فرماندار صومعه سرا در روز خبرنگار در حالی از سوی برخی خبرنگاران حاضر در مراسم به عنوان توهین تلقی شد که چندی پیش استاندار گیلان بر لزوم تکریم از خبرنگاران با توجه به سختی شغل این عزیزان تاکید کرده بود و گفته بود با آغوش باز به تجلیل از خبرنگاران می پردازیم. 

  در پایان ضمن تشکر از نماینده مردم صومعه سرا برای برگزاری این مراسم، این سوال مطرح است که آیا بهتر نبود تذکری از سوی ایشان به آقای فرماندار داده میشد تا چنین مراسمی را که با تلاش فراوان نماینده جهت تجلیل از اصحاب مطبوعات برگزار شد، با چنین چالشی مواجه نشود؟

  ۷ ديدگاه

  1. سواد گفت:

   سخنانه فرماندار صومعه سرا ، شما در زمان حرف زدن گوش میکنید و وقتی که بایدگوش کنیدحرف میزنید ! به نظرشما اظهارات عجبی است درخصوص خبرنگاران- متاسفاً بخشی خبرنگاران همچین خصلتی دارند – ولی نه درخصوص خبرنگاران مظلوم صومعه سرایی

  2. فاقد گفت:

   چهارراه خاکیان نماد بی برنامه گی است در دوره قبل آنقدر مهندس خصوصی درفکر تغییر مدیران بود وقت نکرد با چهارتا آسفالت محل و روستا مردم خوشحال کند حال اشتغال بماند . مسافران عبور با مشکل اسکان موقت صومعه سرا روبریند- ۴سال قبل حتی برای w.c داشیم.واقعاٌ چهارگذشته نماینده فومن عاشوری خوب عمل کرد اما نتوانست انتظار عظیم مردم فومن برآورده کند او توانست براحتی مجوز ساخت ۲دانشکده جدید را بگیرد و رشته های که قبلاٌ استان گیلان نبود.
   وضعیت خیابانهای شهر خوب نیست بیمارستان صومعه سرا متروک و فاقدامکانات است .

  3. رضا امیدی گفت:

   ایا شما نیز جزء همان خبرنگاران نیستید؟ روز انتخابات و خبر تعطیلی شعب ایا غیر یک اقدام خصمانه تلقی می شود؟ فرمانداری که انقدر جرات دارد که رو در روی ۲۰۰ خبرنگار می نشیند و انان را به رعایت اخلاق توصیه می کند و بر اساس نامه امام علی به مالک و کتاب نماینده مقام معظم رهبری ایشان را به دوری از دستاویز شدن می خواند را اظهارات عجیب می خوانید در حالی که با زحمات بسیار این برنامه راسا توسط خود ایشان برنامه ریزی شد. و قطعا نمایش نیمه خالی لیوان جزئی از عهدی است که شما برای زیر سوال بردن فرماندار بسته اید

  4. سه نظام گفت:

   ماباید به فرماندار حق بدهیم . خبرنگاران راحت حرف میزنند فرماندارم نظرش را گفت ، بیاید تامل وهمکاری ما بیشتر کنیم مشکلات خبرنگاری خیلی از سخنانه فرماندار صومعه سرا بیشتراست ، شما در زمان حرف زدن گوش میکنید و وقتی که بایدگوش کنیدحرف میزنید .. حرفه خبرنگاری همیشه آسیب پذیربوده است.

  5. محمد گفت:

   ……………………………………………………………………………
   متاسفم برای آقای روحانی(ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران) که چنین کسی را نماینده ارشد سیاسی خود در شهرستان قرار داده اند. آقای روحانی تا به کی؟

  6. علی کاظمی گفت:

   سلام متاسفانه در این جلسه با برخی از خبرنگارمد نظرشان، بی احترامی که از پیش تعیین شده بودبرخورد کردندو در حالیه که از این افراد از طریق فرمانداری دعوت شده بود که در این مراسم حضور یابند امام نه اسم این افراد در این جلسه قرائت شد نه از آنها تجلیل شده فقط قصد بی احترامی و توهین به این خبر نگاران را داشتند و با بهانه های مختلفی چون لوح تقدی شما گم شده یا زیر دست مجری جا مانده خواستند از گردن خود خارج کنند. فقط بدانند که ماه آگاهیم ، فرماندار هم در جلسه بعد از خبر نگاران منتقد دعوت نکرد بدانید هدف ما خدمت به مردم است ما با صد تومان پول و بدترین بی احترامی از رسالت خود کوتا نمی آییم شما آقایان بقول خود بر گزار کننده ، همان گفته رئیس خو د را عملی کنید که گفت منتقدان بروند به جهنم !!! خیلی خوشحالیم که توسط نماینده این دولت مورد نفرت واقع شدیم . ما باید با مردم صادق باشیم نمی توانیم به مردم دروغ بگیم.

  7. شهسوار گفت:

   فرماندارمحترم نماینده عزیزتلاش کنید تا صومعه سرا در مسیرراه آهن سراسری کشور قرار گیرد

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro