اطلاع‌رسانی و انتشار مطالب مبتنی بر اخبار موثق از شاخصه‌های خبرنگار انقلابی

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : شنبه ۲۳ مرداد ۹۵ - ۱۶:۴۹

  کد خبر : 47938
  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان:

  اطلاع‌رسانی و انتشار مطالب مبتنی بر اخبار موثق از شاخصه‌های خبرنگار انقلابی

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان گفت: از شاخصه های مهم خبرنگار انقلابی، اطلاع‌رسانی و انتشار مطالب مبتنی بر اخبار موثق است.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری واران خبر از رشت، حجت‌الاسلام عزت الله معتمد ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در سالن صالحین سپاه قدس گیلان ضمن یا د وخاطره شهید صارمی اظهار کرد: نقش خبرنگاری یک کار حساس است که باید خبرنگاران کار روایتگری کنند.

  وی با بیان اینکه از شاخصه های مهم خبرنگار انقلابی، اطلاع‌رسانی و انتشار مطالب مبتنی بر اخبار موثق است، افزود: خبرنگاران باید با اخبار درست خود، امنیت و امید را در جامعه گسترش دهند.

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان، جرأت، جسارت و نترس بودن را از ویژگی های یک خبرنگار دانست وگفت:  یک خبرنگار باید اخبار را از متن واقعه درج نماید و به نقل قول ها اکتفا ننماید.

  حجت الاسلام معتمد با بیان اینکه به‌موقع، هدفمند و تاثیرگذار بودن باید سه زاویه مهم کار خبرنگاری باشد، تصریح کرد: اگر خبری بخواهد در جامعه اسلامی تاثیرگذار باشد داشتن ویژگی‌های مذکور موثر است.

  وی با اشاره به آفت های خبرنگاری، خاطرنشان کرد: اگر خبرنگاری تحزب‌پذیر و مخبر باشد و بخواهد در راستای اهداف جریان‌های سیاسی خبر منتشر کند به آفت خبرنگاری مبتلا شده است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro