قطع در ختان تنومند و زیبا به بهانه های مختلف در یکی از دهستانهای تولمات

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : سه شنبه ۱۹ مرداد ۹۵ - ۱۳:۵۹

  کد خبر : 47967
  شهروند خبرنگار؛

  قطع در ختان تنومند و زیبا به بهانه های مختلف در یکی از دهستانهای تولمات

  واران خبر: در خت  یکی از زیبا ترین و موثرترین خلقت سبز الهی است که علاوه بر تصفیه هوا ، …

  واران خبر: در خت  یکی از زیبا ترین و موثرترین خلقت سبز الهی است که علاوه بر تصفیه هوا ، زیبایی و سایه او استفاده بسیار زیادی دیگری  برای انسان و سایر موجودات کره زمین دارد. اما چندین سالی است بر خی افراد به بهانه های مختلف اقدام به قطع درخت آنهم در نقطه که بیشترین زیبایی و تاثیر را از جهات مختلف دارد می کنند متاسفانه بدلیل عدم پی گیری مسئولین شاید ما اصحاب رسانه هم یکی از متولیان  بد ایم  که به شکل جدی پی گیر نبودایم ،و این عدم پی گیری  امروز به شکل عادت برای برخی افراد شده تا با ترفندهای مختلف ائم از کمک به نیازمندان ، کمک به مسجد اقدام به قطع درختان  کنند و چهره سبز شهر را به حالتی بی روح می برند، کمک به نیازمندان و غیره  اقدامی خوبی است اما از منابع دیگر نه از فروش درخت این طلا سبزطبیعت !!! اهمیت در خت در دین مبین اسلام آنقدر زیاد است که اکثر امامان  (ع)  به  کاشت درخت توصیه فراوان داشتند حضرت علی (ع) در بیست و پنج سال عزلت و خانه‌نشینی، به حفاری قنات و درختکاری مشغول بودند و شصت هزار نخل کاشتند.  امام صادق (ع) فرمود: شش چیز است که مومن پس از مرگ خود از آن سود می‌برد، فرزند صالح که برایش آمرزش خواهد، قرآنی که خوانده شود، چاه آبی که بکند و درختی که بکارد و صدقه آبی که جاری سازد و روش نیکی که از آن پیروی شود. و این نشاندهنده اهمیت درخت و تاثیرات آن در طبیعت است .

   اهمیت درخت از دیدگاه رهبر معظم انقلاب هم چنان مهم هست که ایشان فرمودند از همه‌ى مسئولان و همه‌ى آحاد مردم عزیزمان  میخواهیم که به مسئله‌ى فضاى سبز اهمّیّت بدهند و مانع بشوند از اینکه کشور و ملّت و زندگى مردم، از این کمک الهى، از این نعمت بزرگ پروردگار – که عبارت است از گیاه و درخت و مانند اینها – محروم بشود.

  متاسفانه اخیرا در دهستان لیف شاگرد تولم در اقدامی تاسف بار به بهانه های مختلف اقدام به قطع حدود ۵۰اصله درخت که توسط شورای اسبق  این روستا درحاشیه زمین شهید کلانتری غرص گردیده شده بود و طبیعت بکر و دلنوازی را به این روستا بخشیده بود به بهانه مختلف قطع گردید وچهره این دهستان را یکباره به غروب دلگیر تبدیل کرد، درختی که سالها طول کشید تا چنین طبیعت زیبا و دلنواز ببخشد  اما به یک باری کن فیکون شد و نارضایتی مردم را بوجود آورد . بهتر نیست  برای زیبایی شهر که حق مردم است با مردم مشورت شود ، سرانه فضای سبز در دهستان لیف شاگرد چقدرانجام شده آیا این سرانه بیش از آن اندازه بوده که آقایان چنین شکل   قلع قمع درختان نمودند آیا نمی توانستند منابع دیگری را برای کمک کردن  تعریف می کردندو درختان رافدای این کمک نمی کردند انشالا که با اقدام به موقع و سریع مسئولین شهر چنین موضوع تاسف باری نباشیم.

  IMG_1755 IMG_1749 IMG_1688

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro