شیرهای آتش نشانی و دغدغه آتش نشانان

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۲۰ مرداد ۹۵ - ۲۱:۳۴

  کد خبر : 48000

  شیرهای آتش نشانی و دغدغه آتش نشانان

  شیرهای آتشنشانی در سطح شهر یکی از مهمترین تاسیسات شهری هستند که همیشه باید سالم و در دسترس آتشنشانان باشند اما متاسفانه خودرو های زیادی روزانه مقابل این شیرها پارک میکنند.

  واران خبر: بسیاری مواقع دیده شده در کنار خیابان و معبر عمومی شیرهای قرمز رنگی نصب شده است و بارها از کنار این شیرها بی تفاوت رد شده ایم بی آنکه بدانیم چه مزیتی در امدادرسانی  بخصوص در مناطقی که محل عبور و مرور سخت است دارند.

  شهرام مومنی، معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در این باره می گوید: شیرهای آتش نشانی هیدرانت ، در زمره مهمترین تاسیسات ایمنی شهر هستند که به عنوان ناجی یک محل یا معبر از آن یاد می شود که زمان اطفای حریق نقش بسیار مهمی در تامین آب و خاموش کردن آتش دارند.

  مومنی همچنین می گوید : اما اغلب ما شهروندان نسبت به این ناجیان بی مهری می کنیم و گاهاً اتفاق افتاده است به واسطه دستکاری و نهایتاً آسیب دیدگی قطعات این شیرها که یک دغدغه جدی است باید مورد بررسی قرار گیرد و دیگر معزلی که آتش نشانی با آن درگیر هستند پارک خودروها در مقابل این شیرها که آبگیری و امداد رسانی را در هر لحظه از زمان سخت و غیر ممکن می کند.

  در پایان مومنی به شهروندان توصیه کرد:بیاییم با کمی توجه بیشتر نسبت به شیرهای آتش نشانی در سطح شهر و عدم پارک خودروهای شخصی ، آتش نشانان سخت کوش را در جهت اطفای سریعتر آتش یاری دهیم.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro