ضرورت تشکیل مجمع صنفی خبرنگاران در صومعه‌سرا

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۲۲ مرداد ۹۵ - ۱۵:۲۷

  کد خبر : 48016
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا:

  ضرورت تشکیل مجمع صنفی خبرنگاران در صومعه‌سرا

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا بر ضرورت تشکیل مجمع صنفی خبرنگاران در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط روز، جلسات منسجم و فعالیت جمعی سایت‌ها و نشریات شناسنامه‌دار برای خبرنگاران نیاز است.

  به گزارش واران نیوز سید محمودرزمگیر ظهر امروز با تبریک هفته خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی اظهار داشت: خبرنگاران این شهرستان همانند سال‌های گذشته با پیگیری مسائل شهرخود همیشه در صحنه حضور داشته‌اند.
  وی با بیان اینکه امروز نیاز سایت‌ها و نشریات شناسنامه‌دار این شهرستان به کانون خبرنگاران نسبت به گذشته بیشتر است، افزود: مجمع صنفی خبرنگاران می‌تواند بازوان پرتوان برای مطالبات شهرستان باشد.

  photo_2016-08-12_15-25-21
  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با اشاره به اهمیت خبر و خبر رسانی در طول تاریخ، گفت: اولین خبررسان‌ها در عالم هستی پیامبران بودند که وقتی به کمال می‌رسیدند جایگاه خبررسانی را پیدا می‌کردند.
  رزمگیر استقلال، مطالبه‌گری، آگاهی رسانی و شجاعت را از شاخصه‌های خبرنگاران دانست وتصریح کرد: خبرنگار باید نسبت به اتفاقات اطرافش مطالبه‌گری نماید تا واقعیت را به گوش مردم برساند.
  وی با بیان اینکه خبرنگاران نقاط مثبت را بیشتر در اذهان عمومی نشر، تا انگیزه را در جامعه افزایش دهند ، خاطرنشان کرد: شفافیت، فراگیری و سرعت از عناصر مهم خبر است که سرعت خبر در استان گیلان به ۵ دقیقه رسیده است.

  رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه‌سرا با بیان اینکه هنوز هم در جامعه ما جایگاه پرسشگری جا نیفتاده است، اظهار کرد: خبرنگاران باید این ویژگی را در جامعه ترویج دهند تا مسئولان بدانند پرسش به معنای زیر سوال بردن نیست بلکه به معنای روشنگری است.
  رزمگیر با بیان اینکه این شهرستان دارای ۶۲ کانون فرهنگی هنری مساجد است، افزود: ۱۰ آموزشگاه هنرهای تجسمی، ۲ آموزشگاه موسیقی و ۳ آموزشگاه نمایش در این شهرستان در حال فعالیت هستند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro