عبدالله پور: هزار واحد مسکونی تا پایان سال برای مددجویان می سازیم / محمدی:سپاه در راستای محرومیت زدایی قدم‌های ارزشمندی برداشته است

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : یکشنبه ۲۴ مرداد ۹۵ - ۱۴:۱۵

  کد خبر : 48067
  نشست خبری مشترک فرمانده سپاه گیلان و مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) استان؛

  عبدالله پور: هزار واحد مسکونی تا پایان سال برای مددجویان می سازیم / محمدی:سپاه در راستای محرومیت زدایی قدم‌های ارزشمندی برداشته است

  فرمانده سپاه قدس گیلان و مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) استان نشستی خبری برگزار کردند و توضیحاتی را در خصوص مسکن هایی که به صورت مشترک در دست ساخت دارند ارائه کردند.

  واران خبر به نقل از ۸دی :صبح امروز سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان و علیرضا محمدی مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان نشستی خبری با خبرنگاران برگزار کردند و توضیحاتی را در خصوص مسکن هایی که به صورت مشترک در دست ساخت دارند ارائه کردند.

  فرمانده سپاه قدس گیلان اظهار داشت: ما امروز تعداد ۵۰۰ واحد مسکن در حال ساخت یرای مددجویان داریم.  اما به دلیل اینکه بعضی انشعابات آماده نیست امروز تصمیم گرفتیم دو هشت واحد را در فومن و صومعه سرا به صورت نمادین افتتاح کنیم.
  وی افزود: به همت دوستان کمیته امداد تا به امروز ۶۶۰ زمین و مشخصات مالکین مددجو به ما در کل استان تحویل داده شده است و از ۱۰۰۰ پروژه ای که قرار بود در فاز اول انجام بدهیم ما تقریبا ۵۰۴ ساختمان را اجرایی کردیم که هرکدام در بخش های در دست احداث است و با همت بلند دوستان بسیج مهندسی استان و بسیج سازندگی و همکاری خوبی که دوستان کمیته امداد داشتند توانستیم به اینجا برسیم.
  عبدالله پور گفت: ما تصمیم گرفتیم تا پایان پروژه منتظر نباشیم و امروز به مناسبت ولادت امام رضا(ع) این واحدهای آماده را افتتاح کنیم.  از امروز در شهرهای فومن، صومعه سرا، شفت و انزلی این ۱۹ واحد را در اختیار مردم عزیز قرار میدهیم، این واحدها هیچ مشکلی ندارند و از امروز خانواده ها می توانند در آن مستقر شوند، ما در اجرای این پروژه ها در بین استان ها رتبه اول را داریم، سرعت و کیفیت ساخت ما بسیار بالا است.
  فرمانده سپاه قدس گیلان اظهار کرد: امیدواریم تا پایان امسال ۱۰۰۰ واحد را به پایان برسانیم و در سال دوم شروع به اجرای فاز دوم این پروژه کنیم.به امید روزی که دیگر هیچ مددجویی نیازمند مسکن نباشد.

  عبدالله پور در پاسخ به این سوال که هزینه های در نظر گرفته شده برای این واحدها چه مقدار بوده است گفت: برای هر خانه ۲۰ میلیون تومان از طرف سپاه در اختیار ما قرار داده شد ما بقی از توان گروه های جهادی و بسیج تامین شد.  پیش بینی ما برای هر واحد ۳۰ میلیون است که ۲۰ میلیون نقدا و باقی را با نیروی کار ارزان و یا هماهنگی های محلی انجام میدهیم.
  وی افزود: در بین شهرستان های ما لاهیجان با ۹۰ پروژه بیشترین مسکن سپس صومعه سرا با ۸۴ واحد و انزلی با کمترین طرح (۱۹) واحد را به خود اختصاص داده است.

  فرمانده سپاه قدس گیلان خاطرنشان کرد: ما در استان ۳۴۰۰ مددجو داریم که فاقد مسکن روستایی هستند.  اگر به همین منوال به ما کمک شود امیدواریم پس از ۲ سال و نیم مددجویی نماند که فاقد مسکن باشد. امیدواریم دولت هم در حوزه ی اقتصاد تحرکی در بحث کشاورزی بکند که ما شاهد افزایش مددجویی در سال آینده نباشیم.
  در ادامه محمدی مدیر مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن عرض تبریک به مناسبت دهه کرامت و ولادت امام هشتم، تقدیر و تشکر ویژه ای از مسئولین سپاه استان داشت و اظهار کرد : سپاه علاوه بر حفظ و صیانت از دستاوردهای انقلاب در راستای محرومیت زدایی نیست قدم‌های بسیار ارزشمندی برداشته است، امسال ۷ استان در کشور در راستای سخن مقام معظم رهبری در راستای محرومیت زدایی گام برداشته اند که با افتخار استان گیلان رتبه اول را در این بین داراست.
  وی افزود: ما افتتاح این کار خیر را در روز ولادت به فال نیک میگیریم که در روز ولادت امام علی (ع) این پروژه را شروع کردیم و در سال۹۵ سال اقدام و عمل در مدت کوتاهی به پایان رساندیم و در این روز مبارک این واحدها را افتتاح میکنیم.

  محمدی در پاسخ به این سوال که زیربنای هر خانه چقدر است گفت: قطعی نیست اما. ۵۰ مترمربع در نظر گرفته شده،دکه سه نقشه دارد بنا به سلیقه ی صاحب ملک نشان میدهیم بنا به سیاق خود خانه دو یا یک خوابه انتخاب کند.
  مسئول کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت:  نگاه ما در کمیته امداد بیشتر به روستاییان و مناطق محروم است. این زمین ها بعضا از خیرین تهیه شده است نه اینکه همه از خود مددجویان باشد. و هم اینکه ما میخواهیم اشتغال مددجویان را نیز سامان بدهیم.
  وی افزود: میدانید که در شهر تامین زمین و مسکن برای مددجویان گران است. و همچنین بافت شهری به سمت آپارتمان نشینی میرود بنابراین هزینه ها افزایش می یابد.
  در این خصوص تاکید ما بر مسکن مهر است.که ۱۰۰۰ واحد را در اختیار مددجویان شهری قرار دادیم.

  محمدی در پایان خاطر نشان کرد: در طی سال جاری ۱۳۷۷ واحد با مشارکت بنیاد مسکن در حوزه ی روستایی اقدام شده که ۳۵۲ واحد در هفته ی دولت افتتاح خواهد شد، که علاوه بر این ۱۰۰۰ واحد با مشارکت سپاه در حال ساخت است.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro