مخالفت شدید مجلس با لایحه دولتی اصلاح قانون کار

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۱ دی ۹۱ - ۱۱:۵۵

  کد خبر : 4814

  مخالفت شدید مجلس با لایحه دولتی اصلاح قانون کار

  عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران از مخالفت شدید برخی نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس با لایحه دولتی …

  عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران از مخالفت شدید برخی نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس با لایحه دولتی اصلاح قانون کار خبر داد.

  علی دهقان کیا در گفتگو با مهر از توافق کارگران و کارفرمایان درباره اصلاح بخشی از مواد قانون کار خبر داد و گفت: نمایندگان دوگروه در نشست هایی که برگزار کردند تنها در چند ماده نتوانستند به توافق نهایی دست یابند، اما در سایر بخش ها توافق نهایی حاصل شد.

  عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار استان تهران اظهار داشت: متاسفانه لایحه ای که از سوی دولت به مجلس ارسال شد چیزی غیر از توافق کارگران و کارفرمایان بوده است.

  دهقان کیا با تاکید بر اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه از قبل اعلام کرده بود که توافق نمایندگان کارگران و کارفرمایان را در اینباره خواهد پذیرفت، ادامه داد: با این حال، عملا چنین اتفاقی نیفتاده و تنها نظرات دولت به مجلس ارسال شده است.

  این مقام مسئول کارگری کشور بیان داشت: توافقنامه نهایی کارگران و کارفرمایان در لایحه نهایی اصلاح قانون کار لحاظ نشده است و در این زمینه برخی از نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس نیز شدیدا با لایحه دولتی اصلاح قانون کار مخالفت کرده اند.

  وی خاطر نشان کرد: انتظار جامعه کارگری و کارفرمایی کشور از نمایندگان مجلس این است که با در نظر گرفتن شرط ۳ جانبه گرایی در اصلاح قانون کار، توافقات کارگران و کارفرمایان را در این بخش عملیاتی کنند.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro