کلنگ احداث مرکز بازدیدکنندگان تالاب انزلی به زمین زده شد

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : جمعه ۵ شهریور ۹۵ - ۲۰:۲۲

  کد خبر : 48291

  کلنگ احداث مرکز بازدیدکنندگان تالاب انزلی به زمین زده شد

  با حضور دکتر ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، دکتر نجفی استاندار گیلان و تعدادی از مسوولین استانی و منطقه ، پروژه مشترک احداث مرکز بازدیدکنندگان تالاب بین المللی انزلی با همکاری آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا) و سازمان حفاظت محیط زیست شروع شد .

  واران خبر: پروژه مشترک احداث مرکز بازدیدکنندگان تالاب بین المللی انزلی با همکاری آژانس همکاری های بین المللی ژاپن(جایکا) و سازمان حفاظت محیط زیست با حضور دکتر ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، دکتر نجفی استاندار گیلان و تعدادی از مسوولین استانی و منطقه شروع شد .
  در این پروژه قرار است در زمینی به مساحت۴ هزار مترمربع و زیر بنای  ۵۰۰ متر مربع ساختمانی در دو طبقه به عنوان مرکز بازدیدکنندگان تالاب انزلی مشتمل بر دفاتر کاری و تحقیقاتی و نمایشگاهی بنا شود . هزینه احداث این مرکز در حدود ۲۰۰ هزار دلار میباشد که از سوی جایکا تامین خواهد شد .

  این مرکز در حاشیه تالاب انزلی و در جوار پل ولایت احداث میشود و هدف از بنای آن ارائه اطلاعات تفسیری به گردشگران و ساکنین محلی در خصوص استفاده امن و مفرح از مناطق مختلف تالابی و اشتراک اطلاعات برای حفاظت از محیط زیست و فرهنگ مناطق حاشیه تالاب می باشد .گیلان سالانه میزبان ۴ میلیون نفر گردشگر است .

  IMG_9111 IMG_9156 IMG_9174 photo_2016-08-26_12-33-37 photo_2016-08-26_12-33-52

  ۳ ديدگاه

  1. حسن گفت:

   چرامسئولین به اصطلاح خدمتگزارصومعه سرانتوانستنداین پروژه رادرصومعه سراکلنگ بزنندمگر۹۰درصدتالاب انزلی متعلق به صومعه سرانیست .ازصومعه سرافقط زمین خواری تالاب مانده .

  2. نگو گفت:

   مسئولین صومعه سرا تلاش کرده اند تالاب صومعه سرا معرفی شود اما نشود، چون مردم گیلان وحتی بخش زیادی از روستایان صومعه سرا تالاب بندرانزلی مینامند. بسیاری از روستایان صومعه سرا به مرکزشهرستان تعصب ندارند در شرایط مختلف از نام شهرستان خود دفاع نمیکنند،و تعصب روی نام روستاها بیشتر است. در استان گیلان و کشور به نامهای روستایی توجه نمی شود .اگر به اسم مرکز شهرستان صومعه سرا توجه شود ما می توانیم درکل استان و ایران نام تالاب به نام صومعه سرا سند بزنیم

  3. سم گفت:

   بخش عظیمی تالاب یعنی بیش از حدود۷۰ درصد درحوضه شهرستان صومعه سراست.

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro