آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات ابلاغ شد+لینک دانلود

 • اکران «خوب، بد، جلف»، «سلام بمبئی»، «گشت ٢» و «مبارک» در صومعه سرا
 • تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۰ شهریور ۹۵ - ۱:۰۴

  کد خبر : 48360

  آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات ابلاغ شد+لینک دانلود

  معاون اول رییس جمهوری تصویبنامه هیأت وزیران درخصوص آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات را جهت اجرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کرد.

  بر اساس این مصوبه علاوه بر تعاریف و بیان مشخصات رسانه های چاپی، الکترونیکی، موسسه خبری و رسانه های اجاره ای، در مورد نحوه انتشار فوق العاده چاپ (دوم، سوم، چهارم و ….)، ویژه نامه و ضمیمه و توزیع آن، چاپ و انتشار ویژه های نامه های محلی، نامگذاری رسانه، نقل مطلب تصمیم گیری شده است.
  همچنین در فصل دوم این آیین نامه شرایط صدور پروانه انتشار رسانه، نحوه درخواست متقاضی و ارائه انواع مدارک، نحوه تقاضای صدور پروانه برای احزاب، سازمان ها و جمعیت های سیاسی و تکالیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این خصوص قید شده است.
  در فصل سوم این آیین نامه وظایف صاحبان امتیاز و مدیران مسئول رسانه ها بیان شده است.
  انتخاب نماینده مدیران مسئول مطبوعات در هیات نظارت بر مطبوعات، نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر عملکرد رسانه ها، تکالیف وزارت ارتباطات و فناوری در توقیف و یا لغو پروانه و یا پالایش (فیلتر) موقت هر یک از خبرگزارها و رسانه های الکترونیکی، از جمله مواردی است که در فصل چهارم این آیین نامه منظور شده است.
  اسحاق جهانگیری این آیین نامه اجرایی را که در جلسات مورخ ۱۳۹۵٫۰۴٫۲۰ و ۱۳۹۵٫۰۵٫۱۷ و ۱۳۹۵٫۰۶٫۰۳ هیأت وزیران تصویب شده بود، با شماره ۶۹۲۲۴ مورخ ۱۳۹۵٫۰۶٫۰۸ به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابلاغ کرد.

   

  download_button

   

  کلیه حقوق برای پایگاه خبری واران نیوز محفوظ است
  Desgined & Programmed by AmirHz.pro